Nowości Golden Rose / New Golden Rose products: Express Dry Nail Polish #40, #49

Macie ochotę na kolejne nowości? Mam nadzieję, że tak :) Ostatnie miesiące obfitują w ciekawe premiery kolorowych kosmetyków i dziś pokażę Wam kolejne, tym razem znów od Golden Rose. Recenzję matowych szminek w kredce znajdziecie tu, teraz natomiast przyjrzymy się bliżej nowym lakierom z serii Express Dry. Jak wszystkie produkty Golden Rose, lakiery te kupimy w bardzo przystępnej cenie 4,90 zł za 7 ml. Dla mnie marka ta jest mistrzem, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości kosmetyków.

Wanna see another novelties? I hope you do :) A lot of new products appeared on the market in the last few months and I’m going to show you some of them, this time from Golden Rose again. You can check my review of Matte Lipstick Crayons here and today we’ll take a closer look at a new line of nail polishes, Express Dry. Just like most Golden Rose products, they’re really affordable and cost 4,90 zł (= 1,2€) for 7 ml. For me, the brand is the best, when it comes to quality of the products compared to their prices.

Lakiery mają bardzo ładne smukłe, prostokątne opakowania. Lubię taki kształt, ponieważ, w przeciwieństwie do okrągłego, ułatwia przechowywanie. Buteleczki zajmują mniej miejsca, bo możemy poustawiać je ściśle jedna przy drugiej i nie marnujemy przestrzeni. Również pojemność jest, moim zdaniem, zaletą, gdyż osobiście wolę mniejsze lakiery. Mam przynajmniej pewność, że jestem w stanie zużyć je do końca. Jeśli chodzi o pędzelek, to jest wygodny, dość szeroki. Dzięki niemu wystarczą 2-3 pociągnięcia do pokrycia całej płytki.

The polishes have very nice slim rectangular packagings. I like such shapes, because they, unlike circular bottles, are easier to store. They don’t take too much space when I can put them next to one another. Moreover, the bottles are not too big, I prefer smaller ones, because I can use them up.

Lakiery z serii Express Dry są bardzo kryjące, w zasadzie wystarczy jedna warstwa, chociaż ja dokładam drugą z przyzwyczajenia. Mają bardzo gęstą, ciągnącą się formułę, a poza tym zasychają tak szybko, że przy próbie poprawki łatwo zrobić dziurę w zastygłym już lakierze na paznokciu. Jestem w stanie uwierzyć w obiecywane przez producenta 60 sekund. Z powodu tej konsystencji trudno mi było nałożyć cienką warstwę emalii. Przez to z kolei w środku wytwarzały się pęcherzyki powietrza, które szczególnie dobrze widać było podczas zmywania lakieru, a na powierzchni powstawały nierówności i rodzaj zacieków. Te same problemy miałam z obydwoma moimi kolorami.

Express Dry polishes are very pigmented, one coat is enough to give full coverage, however, I usually put two, anyway. They’re extremely thick and dry so quick that it’s almost impossible to make any corrections. I can believe it dries in 60 seconds, as the producer promises. Because of the consistency it’s hard to apply a thin coat, which causes air bubbles get into the polish. It was clearly visible during removing, as the coat was full of small holes. It was the same case with both of my colours.

Źródło: goldenrose.pl

Z drugiej strony, zalety tych lakierów rekompensują w dużej mierze wady. Na paznokciach wyglądają pięknie, kremowo i świetnie współgrają z Seche Vitem, którego używam w roli top coatu. Brzegi nie ulegają ściągnięciu, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych produktów. Ponadto dość długo się utrzymują, nawet do tygodnia. Łatwo je też usunąć, nie przebarwiają płytki i nie rozmazują się pod wpływem zmywacza po palcach. Nienawidzę tego, więc to dla mnie duży plus. Zawsze jednak używam bazy, żeby ograniczyć przebarwienia.

On the other hand, the advantages somehow compensate for the downsides. They look gorgeous on the nails, giving beautiful creamy finish. They also work very well with Seche Vite top coat, they don’t get contracted as many other nail polishes. They last quite long, up to one week. They’re also easy to remove and don’t stain the nails or fingers. I hate this, so it’s a big advantage for me. However, I always use a base coat in order to avoid decolouration of my nails.

Jak już wspomniałam, wybrałam dwa kolory. Bardzo lubię klasyczne czerwienie, ale mam ich już tak dużo, że postanowiłam kupić takie odcienie, jakich jeszcze nie miałam i chyba się udało ;) W gamie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, bo dostępnych jest, jak zawsze w Golden Rose, bardzo wiele odcieni, chyba około 75. Dominują jasne barwy, ale fanki ciemniejszych lakierów też na pewno coś dla siebie wypatrzą.

As I mentioned, I chose two shades. I love classic reds, but I have already so many bottles that I decided to get colours I don’t have in my collection. And I think I managed ;) As usual, Golden Rose offers a truly wide selection of shades. The range consists of around 75 colours. There are mainly lighter shades in the line but fans of darker nails will also find something suitable.

Kolor #40 to fiolet pomieszany z różem, lekko jagodowy, chłodny odcień. Nie przepadam za różem na paznokciach, ale ten wyjątkowo mi się podoba.

The shade #40 is a purple mixed with a hint of pink. It’s a slightly berry-ish, cool-toned colour. I’m not very fond of pink nails on me, but I like this one very much.

Kolor #49 to brudny odcień czerwieni zmieszanej z brązem i śliwką, coś w rodzaju popularnego odcienia marsala. Bardzo trudno opisać ten lakier, jest naprawdę unikatowy. Będzie idealny na jesień, chociaż ja nie mam problemu z noszeniem takich odcieni nawet latem.

The shade #49 is a muted red mixed with brown and purple, it reminds me of the popular marsala. It’s very hard to describe, as it’s very unique. It’ll be perfect during the fall/winter season, but I wear such shades in the summer, too.

Podsumowując, uważam, że Golden Rose Express Dry to lakiery, które pozwalają na uzyskanie przepięknego efektu, ale są dość trudne w obsłudze. Popularne serie Rich Color i Color Expert łatwiej się aplikuje. Może bym się zdecydowała na dalsze kolory z tej serii, ale na razie mam tyle lakierów, że się powstrzymam :)

In general, I think that Golden Rose Express Dry nail polishes are good, but they are not really easy to use, they require more attention. The popular Rich Color and Color Expert lines are definitely easier to apply. I think I’d get more shades, if I hadn’t owned so many nail polishes in my collection :)

Miałyście już okazję zapoznać się z serią Express Dry? Co o nich sądzicie? Lubicie lakiery Golden Rose?

Have you already tried the new Express Dry nail polishes? What do you think of them? Do you like Golden Rose nail polishes?

Evelinn 8/30/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl