L’Oréal Infallible Lipstick #337 Refined Ruby

Zapraszam na recenzję szminki L’Oréal Infallible w kolorze #337 Refined Ruby. Wspominałam już o niej przy okazji haulu zkosmetykizameryki.pl, a teraz chciałabym powiedzieć o niej więcej. Niestety pomadka ta nie jest dostępna w Polsce, chociaż można ją kupić w drogeriach internetowych oraz na Allegro.

This is going to be a review of one of my last buys, L’Oréal Infallible lipstick in #337 Refined Ruby. I have already mentioned it in one of the previous posts and now I would like to tell you more about it. Unfortunately, the lipstick is not available in Polish drugstores, I had to buy it in an online store, but it was really cheap, as I paid 11,99 zł (= 2,5€). I have no idea in which countries it is sold.

Opakowanie jest dość ładne, eleganckie i estetyczne, charakterystyczne dla produktów L’Oréal. Wykonane jest z tworzywa przypominającego metal (najpewniej jest to plastik pomalowany metaliczną farbą) z plastikowym przezroczystym zamknięciem, które umożliwia podglądnięcie koloru. Sam sztyft jest dość mały, nie taki jak w standardowych szminkach, raczej jak w Maybelline Superstay 14h, o której pisałam w haulu z Berlina. Dzięki małemu rozmiarowi jest dość precyzyjny. Ja za swój egzemplarz zapłaciłam 11,99 zł. W opakowaniu dostajemy 2,5 g, co sprawia, że Infallible jest chyba najmniejszą ze szminek, jakie mam, jeśli chodzi o gramaturę.

The packaging is fine, elegant and neat, totally in L’Oréal’s style. It is made of metal-like material (it’s probably plastic coloured with a metallic paint) and it has a transparent cover which allows you to see the colour inside. The lipstick itself is smaller than normally and it reminds me of Maybelline’s Superstay 14h lipsticks, which appeared in my Berlin's haul. Thanks to its size and shape it turned out to be fairly precise. In the packaging we get 2,5 g of the product, which is very little. It’s the smallest lipstick in my collection.

Już sama nazwa sugeruje, jaki kolor znajdziemy w środku. Jest to właśnie rubinowa czerwień, chłodna i supernasycona, rozcierająca się lekko na różowo. Odcień ten bardzo korzystnie działa na biel naszego uśmiechu, gdyż niebieskie tony pomadki optycznie wybielają zęby. Pigmentacja jest bardzo bardzo dobra. Jest to chyba jedna z lepiej kryjących szminek, jakie posiadam. Produkt nie posiada wyraźnego zapachu, przynajmniej ja go nie czuję.

The name suggests the colour. Indeed, it is ruby red, a cool and absolutely bold shade, which is definitely in favour of your smile. Its blue undertones make your teeth look more white than they really are. The pigmentation is very strong. I think it’s one of the best pigmented lipsticks I know. The product doesn’t have any noticeable scent. At least I can’t smell anything.

Troszkę trudno było ją ładnie nałożyć. Sporo problemów sprawiło bowiem równe obrysowanie ust, co niestety widać na zdjęciu. A to dlatego, że produkt ma trochę dziwną konsystencję, taką rzadką i smarowną, jak miękkie masło. Po chwili jednak zastyga całkowicie i tworzy na ustach lekko gumową powłokę, która jest niezwykle trwała. Wtedy nie można już dokonać poprawek, bo szminka się nie rozsmarowuje. Poza tym jak po kilku godzinach podeschnie, to lekko wysusza usta. Ale większość mocno kryjących produktów tak działa, nie ma raczej na to rady. Dobra pielęgnacja na co dzień to gwarancja sukcesu ;)

It was a little hard to apply the lipstick. The most difficult thing was to outline the lips evenly, which might be seen in the picture above. The product is very creamy, its texture is strangely thin, a bit like butter. But after a few minutes it sets to thick and a bit sticky layer, which is really long lasting. From this moment on, you can’t apply any more corrections, as the lipstick doesn’t smudge. After a couple of hours it might dry out your lips, but it happens with all well-pigmented products, I think. Good everyday lip care is a key to success ;)

Szminka L’Oréal Infallible to produkt bardzo przyzwoity, zwłaszcza za cenę, którą ja zapłaciłam. Uznałabym ją za jedną z lepszych i ładniejszych, jakie posiadam w swojej kolekcji.

Well, L’Oréal Infallible is a decent lipstick, especially regarding the price I paid, however, I have no idea what’s its regular price... Anyway, I think it’s one of the best and most beautiful lipsticks I have.

Evelinn 9/03/2014

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl