Yves Rocher, Pureté – idealny szampon oczyszczający do przetłuszczających się włosów? / a perfect purifying shampoo for oily hair?

Szczerze mówiąc, dziwię się, że tak długo zwlekałam z recenzją szamponu oczyszczającego Pureté od Yves Rocher. Używam go już od kilku lat, nawet nie wiem, ile butelek przewinęło się przez moją łazienkę. Zawsze miałam przynajmniej jedną lub dwie w zapasie ;) Słusznie się domyślacie, bardzo lubię ten szampon. Nie mogę jednak stwierdzić, że jest ideałem. Właśnie dlatego postanowiłam opowiedzieć Wam dziś o jego dobrych i złych stronach. Zapraszam!

To be honest, I don’t why I was waiting so long with my review of Yves Rocher Pureté purifying shampoo. I’ve been using it for a few years now and I have no idea how many bottles visited my bathroom. I always had to have at least one or two spare bottles in stock ;) Yes, you’re right, I do like the shampoo very much. But I can’t say it’s perfect and that’s why I decided to tell you about its good and bad sides. Keep reading!

Butelka jest fajna, ale trochę trudno się otwiera. Muszę zawsze bardzo uważać, żeby nie zniszczyć sobie paznokcia i nie porobić odprysków. Nie mam jednak problemu z wydobyciem produktu, bo opakowanie jest dość miękkie, a sam szampon stosunkowo rzadki, a zatem łatwo go dozować. Cena regularna - 11,90 zł za 300 ml - należy do tych przystępnych, a nierzadko można trafić na korzystne promocje.

The bottle is nice, however, it's quite hard to open. I always have to be careful not to damage my manicure or even the nail. On the other hand, it’s rather easy to pour the product out of the packaging, as it is not too stiff and the shampoo is relatively liquid. Even its regular price - 11,90 zł (= 3 Euro) for 300 ml - is fairly affordable, but there are numerous sales, so it's easy to pay even less.

Produkt nie najlepiej się pieni, przez co jest mało wydajny. Przy codziennym myciu butelka wystarcza mi średnio na 2-3 tygodnie, ale korzystam z niego wraz z siostrą. Zauważyłam, że gdy jakimś cudem moje włosy nie są mocno przetłuszczone, to pieni się lepiej. Ale na tłuste włosy, jakie towarzyszą na co dzień, muszę go sporo wylewać, aby móc porządnie umyć głowę. Szampon ma ponadto bardzo charakterystyczny i intensywny pokrzywowy zapach. Może przeszkadzać, ale ja go bardzo lubię.

The product doesn’t foam very well and therefore is not efficient. The bottle is enough for 2-3 weeks of daily use, when I share it with my sister. I’ve noticed that the shampoo foams better when my hair is miraculously not so greasy as usual. But it’s normally very greasy, though, so I need a lot to wash my head properly. The product has also very characteristic and intense nettle scent. Some may find it too intense, but I like it.

Skład ma w sumie całkiem przyjemny, zwłaszcza dla takich osób jak ja, czyli z wrażliwą skórą głowy, ale z drugiej strony z potrzebą porządnego oczyszczenia :) Zawiera trochę delikatniejszy niż SLS detergent ALS, a także również łagodniejsze Decyl Glucoside i Cocamidopropyl Betaine. Ekstrakt z pokrzywy widnieje na liście tuż po tych nielicznych środkach myjących, co uważam za ogromny plus. Jego działanie przeciwłojotokowe, łagodzące i przeciwzapalne wspiera cynk i kwas salicylowy. Nie znajdziemy za to w składzie silikonów, które mogą obciążać włosy.

The INCI seems quite nice, especially for those who need good cleansing but have sensitive skin, just like me :) It contains ALS, a detergent which is milder than SLS, as well as Decyl Glucoside and Cocamidopropyl Betaine. The nettle extract is placed right after the detergents on the list, which is very nice, in my opinion. Not only does it soothe the skin, but with the help of zinc and salicylic acid it also helps reduce inflammatory processes and seborrhea. Additionally, we won’t find any silicones that might weigh the hair down in the INCI.

Szampon Pureté świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Z powodzeniem można zmyć nim oleje i inne środki do pielęgnacji czy stylizacji. Włosy są po nim sypkie, lekkie i puszyste, ale mogą się plątać, jeśli nie użyjemy odżywki. U mnie produkt nie powoduje podrażnienia, ale odrobinę swędzi mnie po nim głowa. Rzadko jednak spotykam dobrze oczyszczające szampony, po których skóra mnie w ogóle nie swędzi, a to wszystko przez moje ŁZS i problemy hormonalne. Miałam nadzieję, że kosmetyk ten pozwoli mi myć włosy rzadziej niż codziennie, ale niestety, przetłuszczania nie ograniczył.

The Pureté shampoo deeply purifies my skin and hair. It effectively washes off oils and other haircare and hair styling products. It makes my hair feel light and fluffy, however, they might have tendency to tangle, so it’s a good idea to always use a conditioner. In my case the product

Tak jak wspomniałam, nie jest to ideał, ale spokojnie mogę go nazwać jednym z moich ulubieńców. Często testuję nowe szampony w poszukiwaniu swojego świętego Graala, ale najczęściej potulnie wracam do Pureté, bo na razie nic lepszego nie znalazłam. Najbardziej lubię go używać na zmianę z czymś jeszcze delikatniejszym, bardziej łagodzącym moją skórę głowy. Taki duet dobrze się u mnie sprawdza, bo pozwala mi utrzymywać dobrze oczyszczony, ale równocześnie ukojony skalp.

As I said, the shampoo is not perfect, but I can call it one of my favourites. I test new products all the time in search for my Holy Grail, but I usually get back to Pureté, as I haven’t found anything better so far. I like to use it with something more delicate and soothing interchangeably. Such a  duet works quite well and lets me keep my scalp clean and refreshed but not irritated.

Na razie mam całkiem sporo nowości do przetestowania, ale jestem pewna, że jeszcze wrócę do mojego ulubieńca z Yves Rocher. Znacie ten produkt? Lubicie szampony Yves Rocher? Jacy są Wasi włosowi ulubieńcy?

I have a lot of new ins for testing now, but I’m sure that I will repurchase my Yves Rocher’s favourite some day. Do you know the product? Do you like Yves Rocher’s shampoos? What are your hair favourites?

Evelinn 12/06/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl