Podsumowanie kuracji suplementem Merz Spezial – czy w końcu przestały wypadać mi włosy? / Summing up Merz Spezial treatment – did it manage to stop my hair loss?

Czas na podsumowanie mojej kuracji suplementem diety Merz Spezial i pełną recenzję produktu. Minęły trzy miesiące, mogę zatem ocenić, czy suplementacja przyniosła jakieś efekty. Osobiście podchodziłam zawsze do tego typu kuracji dość sceptycznie. Czy Merz Spezial sprawił, że zmieniłam zdanie? O tym dowiecie się z dalszej części posta. 

The time has come and I am coming with a summary of my Merz Spezial dietary supplement treatment and its full review. Three months passed and I can now tell you if it brought visible effects. Personally, I was always rather skeptical about such treatments. Did Merz Spezial make me change my mind? You’ll read it in this post. 

Zacznijmy jednak od spraw technicznych. Produkt otrzymujemy w kartonikowym opakowaniu, na którym znajdziemy pełny skład, wskazania i opis sposobu użycia. Dołączona jest także ulotka. Suplement ma formę różowych drażetek, które zamknięte są w bardzo eleganckiej butelce, wykonanej z ciężkiego białego szkła. Niby takie szczegóły, ale jednak opakowanie i minimalistyczna szata graficzna powoduje, że produkt sprawia wrażenie profesjonalnego i luksusowego. 

But let’s start with technical matters. The product comes in a cardboard box, where we’ll find the full ingredient list, indications for use and all information on how to use it. There’s also a leaflet attached. The supplement has the form of pink dragees that are closed in an elegant bottle made of white heavy glass. These are details but the packaging and minimalistic graphic design make the product look more professional and luxurious. 

W butelce znajduje się 60 drażetek, co wystarczy na miesiąc stosowania, bierzemy je bowiem dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Do pełnej kuracji potrzebujemy zatem trzech opakowań. Drażetki są łatwe do połknięcia i wygodne w użytkowaniu, bo wystarczą dwie w ciągu dnia, a większość suplementów, z którymi miałam do czynienia wymagały stosowania nawet 6-8 tabletek dziennie. Dla mnie to ważne, bo często zapominam o łykaniu kolejnych porcji. 

The bottle contains 60 dragees which is enough for a month, because we should take one pill twice a day. For a full treatment we need three packagings, then. The dragees are easy to swallow and comfortable to use, as you need just two of them every day, and it is necessary to take 6-8 pills, when it comes to most supplements. For me it is important, because I tend to forget about taking another dose. 

Skład przedstawia się imponująco i to właśnie on skłonił mnie do wypróbowania tego suplementu. Znajdziemy w nim wiele witamin, kwas foliowy, biotynę, żelazo i cynk. Wiadomo, otoczka też zawiera różne substancje, których wolałabym nie przyjmować, ale tak się nie da ;) Generalnie Merz oferuje konkrety, dlatego uznałam, że nawet jeśli nie pomoże mi na włosy, to na pewno nie zaszkodzi, a może nawet wzmocni mój organizm, tak ogólnie. 

The ingredients look impressive and this was a major factor that convinced me to start taking this supplement. In the list we’ll find various vitamins, folic acid, biotin, iron and zinc. Of course, the outer shell contains some additional substance that I would like to eat, but it’s not possible to avoid it ;) Generally, Merz offer a solid dose of beneficial substances, so I thought it would be good to try it, even if it wouldn’t help with reducing my hair loss. 

Jeśli chodzi o działanie na to, na co suplement miał pomóc, to niestety misja nie zakończyła się sukcesem :( Włosy wypadają dalej, może minimalnie mniej, ale dalej z pewnością w zbyt dużych ilościach. Wygląda na to, że moje problemy nie wynikają z żadnych niedoborów, tylko są efektem ubocznym moich kłopotów hormonalnych, a to już większy kaliber. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale łatwo z leczeniem u mnie nie jest, niektóre metody w ogóle odpadają ze względu na inne choroby, na które cierpię. Ale to już inna bajka. W wyglądzie mojej skóry poprawy również nie ma, jest wręcz gorzej, tak szczerze, to bardzo dawno nie było tak źle. I tu znów jestem skłonna obwinić hormony. 

Unfortunately, it didn’t help me for what it was supposed to help. The mission is not accomplished :( My hair keeps falling out, maybe a little less, but still too much. It seems that it is not caused by vitamin or microelements deficiencies but by my hormonal disorders. That’s a bigger problem, but I am not going to tell you about it now. I don’t see any difference when it comes to my skin, either. I would even say it’s worse. Much worse than normally. But I blame my hormones in that case, too. 

Pozytywnie oceniam wpływ suplementu na moje paznokcie. Przestały się rozdwajać, są twardsze i mocniejsze. Z tym że przyczyniła się do tego również zmiana moich nawyków – daję paznokciom kilkudniową przerwę, zanim je znów pomaluję i podczas niej używam olejkowego serum. Codziennie na noc stosuję też kremy do rąk i paznokci. W każdym razie efekt jest. Ponadto zauważyłam jeszcze jedną pozytywną stronę suplementacji Merz Spezial – mam wrażenie, że środek wpłynął pozytywnie na mój układ odpornościowy. Lepiej się czuję i nie łapię infekcji, przynajmniej na razie i niech tak już zostanie. Jestem dość chorowita i często dopada mnie coś latem, a na razie obeszło się bez problemów :) 

On the other hand, I can tell you that my nails look better. They stopped splitting and became harder and stronger. But Merz isn’t the only thing responsible for the improvement – I also changed my habits a little. I give my nails some break before I paint them again and I apply an oil serum then. I am also using hand and nails creams every day. But they look visibly better. What’s more, I also noticed that Merz Spezial helped me boost my immune system. I feel better and I don’t catch infections that often. I hope the effect will last. I usually get sick in the summer and this time it didn’t happen :) 

Nie żałuję, że zafundowałam sobie taką trzymiesięczną kurację, jednak efekty nie są spektakularne. Nie sądzę, abym miała ochotę szybko wracać do suplementacji, ale nie wykluczam, że kiedyś się na coś zdecyduję. A co do Merz Spezial – jeśli jesteście zdecydowane na kurację i szukacie czegoś z konkretnym składem, to warto wziąć go pod uwagę. 

I don’t regret trying out such a three months treatment, but the results are not spectacular. I don’t think I’ll get back to supplements soon, but never say never – maybe I’ll do such a treatment in the future. And regarding Merz Spezial – if you decided to start supplementation and you’re looking for something concrete, take it into consideration. 

Jakie są Wasze doświadczenia z suplementacją? Miałyście do czynienia z Merz Spezial

Produkt został przekazany mi nieodpłatnie do testów i recenzji, jednak fakt ten w żadnym stopniu nie wpłynął na moją opinię. / I got the product from the company for review, but the fact didn’t affect my opinion in any way. 

merzspezial.pl

Evelinn 9/17/2016

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook