Galénic Pur 2 in 1 Face and Eye Make-up Remover

Dziś szybka recenzja świetnego produktu do demakijażu, mianowicie Galénic Pur 2 in 1 Face and Eye Make-up Remover. Miałam okazję zużyć miniaturę o pojemności 30 ml, dostałam ją, więc nie mam pojęcia, czy w takiej wersji jest do kupienia. Regularne opakowanie zawiera 200 ml produktu i kosztuje około 33-36 zł. Liczne apteki internetowe mają ten kosmetyk w swojej ofercie, nie wiem jednak, czy można kupić go gdzieś stacjonarnie. Coś mi się zdaje, że kiedyś widziałam Galénic w SuperPharm, ale może mi się tylko zdawało... Marka ta jest częścią francuskiego koncernu farmaceutycznego Pierre Fabre, czyli tego samego, do którego należą takie marki jak Avène, Elancyl czy Klorane.

Here’s a quick review of a very decent make-up remover, Galénic Pur 2 in 1 Face and Eye Make-up Remover. I had the opportunity to use up a miniature version – 30 ml of the product. The regular packaging contains 200 ml and costs approx. 33-36 zł (= 7,5-8€) in Polish online drugstores. Nevertheless, it should be easily available in most countries. The brand itself is a part of a huge French pharmaceutical group Pierre Fabre, which also owns other famous brands, 

such as Avène, Elancyl or Klorane

Produkt ma formę białego kremu, lekkiego i niezbyt gęstego. Opakowanie to standardowa plastikowa tubka w kolorze czarno-białym, całkiem elegancka. W związku z tym, że miałam małe opakowanie, to kosmetyku używałam tylko do zmywania oczu. Zresztą, z twarzy wolę usuwać makijaż płynem micelarnym. Galénic szybko rozpuszcza tusz do rzęs, kredkę i inne kosmetyki, które mamy nałożone w okolicę oczu, dzięki czemu nie musimy męczyć się przy demakijażu. Nie trzeba trzeć, makeup nie rozmazuje się po całej twarzy, a co więcej, nie mamy zalepionych oczu i zamglonego widzenia, co często zdarza się przy używaniu płynów dwufazowych. Moje wrażliwe oczy są po demakijażu wręcz orzeźwione i odświeżone, nie pieką, nie są podrażnione ani nie łzawią. Trzeba jednak położyć na płatek kosmetyczny konkretną ilość produktu, nie ma co żałować.

The product comes as white creamy lotion, however, not too thick. The texture is truly light and pleasant to use. The packaging is a standard black and white plastic tube, neatly designed. I had the small version, so I used it only for removing my eye make-up. I just prefer micellar waters for the whole face. Galénic dissolves mascara, eyeliner and other eye cosmetics quickly, that’s why we don’t have to rub and toil at wiping all the small bits of mascara from between the eyelashes. The make-up doesn’t smear, the eyes don’t feel sticky and the vision doesn’t get blurry, as it often happens with oily make-up removers. What’s more, my sensitive eyes are refreshed, they don’t get sore or watering. Just one tip – it’s better to use a solid amount of the product, it’ll work faster and more comfortable.

Krem ma bardzo przyjemny świeży zapach, lekko kwiatowy. W każdym razie jest on na tyle subtelny, że nie powinien przeszkadzać nawet najbardziej wrażliwym na zapachy osobom. Na plus również skład, w którym dość wysoko na liście znajdziemy wyciąg z kwiatów nostrzyka lekarskiego. Trójglicerydy, czyli Caprylic/Capric Triglyceride, są za to na drugim miejscu. Mogą zapychać, w sumie też dlatego nie zdecydowałam się na stosowanie go do całej twarzy. Mam tendencję do zaskórników, wągrów, trądziku. Wolę więc nie ryzykować ;)

The product has a nice fresh scent, a little floral, I think. Anyway, it’s very subtle, so it shouldn’t be a problem even for those who are sensitive to parfumed cosmetics. The ingredients also seem to be fine. Melilotus Officinalis flower water is high on the list. But on the second place, there’s Caprylic/Capric Triglyceride, which might be comedogenic. My skin is very acne-prone and my pores get clogged very easily, so I didn’t want to take the risk ;)

Naprawdę polecam ten produkt, zwłaszcza do zmywania oczu. Jest to bowiem świetna alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za płynami dwufazowymi czy mleczkami, a potrzebują czegoś skuteczniejszego niż zwykły płyn micelarny. Jedyną wadą może być jego dostępność, ale da się go kupić w Polsce. Na pewno sprawię sobie pełną wersję, jak tylko zużyję dwa płyny dwufazowe, które mam w zapasie – jeden z Balei, a drugi z Yves Rocher. Ta forma kremu o lekkiej konsystencji bardzo mi odpowiada.

I really recommend the product, especially for removing the eye make-up. It is a good alternative for those who don’t like oil-based make-up removers and milks, but need something more effective than a micellar water. I will surely buy a full-size version when I use up my oil-based eye make-up removers – Balea and Yves Rocher. The creamy formula definitely appeals to me.

Trudno mi coś powiedzieć o właściwościach pielęgnacyjnych, bo stosowałam go tylko do oczu, ale z pewnością nie jest to kosmetyk wysuszający. Jest dość wydajny, na pewno bardziej niż płynne produkty do demakijażu.

It is hard for me to say much about skincare properties of the product, because I used it only for my eyes, but I wouldn’t expect it to dry out the skin. It is quite efficient, definitely more than liquid make-up removers, such as micellar waters.

Znacie Galénic? Polecacie jakieś produkty? Jestem bardzo ciekawa innych kosmetyków tej firmy:)

Do you know Galénic? Can you recommend any of their products? I’m very eager to test this brand's other cosmetics :) 

Evelinn 11/16/2014

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl