3 delikatne szampony z naturalnym składem / 3 mild shampoos with natural ingredients: Cosnature, Tints of Nature, Vianek

Jeszcze chwilę pozostaniemy w tematach włosowych, bo dziś opowiem co nieco o trzech bardzo fajnych szamponach z naturalnym składem. Sprawdzą się w pielęgnacji wrażliwej skóry głowy, która łatwo się przesusza i na silne detergenty reaguje łupieżem. Ja w tej chwili stosuję na co dzień właśnie takie łagodniejsze szampony bez SLS, a coś mocniejszego używam maksymalnie raz lub dwa razy w tygodniu, zwłaszcza, gdy potrzebuję zmyć olej. Taki system sprawdza się u mnie najlepiej i choć nie pozbyłam się moich problemów, to przynajmniej nie dokuczają mi aż tak bardzo. Zapraszam zatem na przegląd :) 

We’ll remain for a moment in haircare, as today I am going to show you three very nice shampoos with natural ingredients. They will work for sensitive scalp that easily gets dry and reacts with dandruff to strong detergents. Now I’ve been using such milder shampoos without SLS on a daily basis, and I use something stronger once or twice a week, especially when I need to wash off some oil. Such system works best for me and even though my problems didn’t magically disappeared, they are not so intense. Let’s move to the review! 

Cosnature, Volumen-Shampoo Granatapfel

Cosnature, Volumen-Shampoo Granatapfel

Kolejny produkt Cosnature, który bardzo fajnie się u mnie sprawdził (pozostałe recenzje znajdziecie TUTAJ i TUTAJ). Szampon pachnie podobnie jak pozostałe produkty tej marki, które miałam okazję wypróbować, niestety nie jest to mój ulubiony zapach, bo kojarzy mi się z lekarstwem, ale na szczęście nie przeszkadza mi jakoś bardzo, na włosach też się nie utrzymuje. Niemniej wspominam o tym, bo jeśli spodziewacie się woni granatu, to tutaj go nie znajdziecie. Kosmetyk jest rzadki, i jak większość tego typu produktów, słabo się pieni, przez co też szybko się kończy. To jednak nie wada, a cecha – szampon bez SLS nie będzie się pienił jak szalony. Nie powiedziałabym, że szampon Cosnature dodaje spektakularnej objętości, ale moich włosów nie obciąża i dobrze je oczyszcza, nie podrażniając i nie przesuszając skalpu. Skład jest dość podstawowy, ale przyjazny, z delikatnymi detergentami, emolientami oraz olejem z pestek granatu. Naprawdę bardzo przyjemny kosmetyk, nie wykluczam, że kiedyś do niego wrócę :) Dostępny m.in. w Hebe za nieco powyżej 15 zł za 200 ml. 

Another product from Cosnature that worked very well for me (you can read my previous reviews HERE and HERE). The shampoo smell just like other products from this brand that I had the opportunity to test out, and that’s not my favourite scent, as it reminds me of some medicine, however, it’s not terrible and doesn’t last too long. Anyway, I am talking about that because you might get very disappointed if you’re looking for the scent of pomegranate. The cosmetic has thin consistency and just like most of products of this kind doesn’t foam too much and therefore is inefficient. But that’s a feature, not a drawback – a shampoo without SLS will never crazily foam. I wouldn’t say the Cosnature shampoo gives much volume, but it doesn’t weigh my hair down and cleanses it well, without irritating and drying my scalp. The ingredients are rather basic, but skin-friendly and include mild detergents, emolients and pomegranate seed oil. It’s a really nice cosmetic, I think I’ll repurchase it someday :) In Poland you’ll get it e.g. in Hebe for a little more than 3€ for 200 ml. 

Tints of Nature, Hydrate Shampoo

Tints of Nature, Hydrate Shampoo

Niestety, nie mam już tego szamponu, a fotki zrobione przeze mnie gdzieś mi się zapodziały :( Ale chciałam Wam o tym kosmetyku mimo wszystko wspomnieć, bo zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, a można go kupić w Helfy za 29 zł za 250 ml. Okazał się trochę gęstszy niż większość naturalnych szamponów, bardziej żelowy. Lepiej się pienił, przez co był też nieco bardziej wydajny i odrobinę mocniej oczyszczał. Dla skalpu był niemniej jednakowo łagodny. Lekko owocowy zapach również mi przypadł do gustu, podobnie jak skład, bazujący na dość delikatnych detergentach, a zawierający także ekstrakt z żywokostu, proteiny pszeniczne, pantenol, ekstrakt z aloesu, rumianku oraz słonecznika i kilka innych przyjaznych substancji. Według mnie to taki szampon pomiędzy tradycyjnymi a naturalnymi, zarówno w kwestii składu, jak i właściwości. Nie zauważyłam wyjątkowego nawilżenia, ale moje włosy były po nim gładkie, oczyszczone i dobrze się rozczesywały. Warto zwrócić na niego uwagę. 

Źródło: helfy.pl

Unfortunately, I don’t have this shampoo anymore and I somehow lost the pictures I took of it :( But anyway I would like to tell you about that, as it made a really good impression on me and it’s available in Helfy for about 6,5€ for 250ml. It turned out to be a bit thicker than most natural shampoos, more gel-like. It foamed better, and therefore was slightly more efficient and more cleansing. However, it was equally gentle for the scalp. I also like the delicately fruity scent, just like the ingredients, based on mild detergents, and containing also comfrey leaf extract, hydrolysed wheat proteins, panthenol, aloe, camomile and sunflower exctracts along with a few other skin-friendly substances. For me the shampoo stands somewhere between traditional and drugstore ones in terms of both ingredients and properties. I didn’t notice any particular moisturizing, but it made my hair smooth, clean and easy to brush. It’s definitely worth attention. 

Vianek, nawilżający szampon do włosów

Vianek, hydrating shampoo

Kolejny produkt do włosów Vianka, który się bardzo dobrze spisuje (o olejku pisałam TUTAJ, zużyłam jeszcze odżywkę, ale opowiem o niej przy innej okazji). Generalnie szampon ten działa podobnie jak dwójka poprzedników, a właściwie nawet bardziej jak ten z Cosnature, są mocno do siebie zbliżone. Kosmetyk jest dość rzadki i mało wydajny, lekko się pieni, oczyszcza dobrze, ale bez szału, nie obciąża włosów i nie podrażnia skóry głowy. I ma ładny owocowy zapach, taki sam jak inne produkty z niebieskiej serii. W tym wypadku właściwie zgodzę się z producentem – szampon faktycznie ma właściwości nawilżające i sprawdzi się przy włosach suchych i normalnych, m.in. dlatego obawiałam się, że niedokładnie oczyści moje przetłuszczające się włosy. Ale na szczęście niepotrzebnie :) Skład jak najbardziej na plus, prosty i konkretny – łagodne detergenty, gliceryna, ekstrakt z korzenia mniszka zwyczajnego, pantenol, olej z kiełków pszenicy, hydrolizowane proteiny owsa, kwas mlekowy i łagodny konserwant. W kwestii składu to mój faworyt, mógłby tylko jeszcze odrobinę lepiej oczyszczać, to by było idealnie. W każdym razie gorąco polecam, z dostępnością jest nieźle, w tej chwili produkty Vianek dostępne są w wielu sklepach i drogeriach, a sam szampon online można dostać nawet za 15 zł za 300 ml. 

Another hair product from Vianek that worked really well for me (I wrote about the oil HERE, I also used a conditioner, but I’ll tell you more about it on a different occasion). Generally, the shampoo works similarly to the previous ones, and even more similarly to the Cosnature one, they really have much in common. The product is thin in consistency and not very efficient, foams delicately, cleanses well enough, doesn’t weigh my hair down and doesn’t irritate the scalp. And it has a nice fruity scent, just like the other products from the blue line. In this case I can actually agree with the producer – the shampoo has moisturizing properties and will most likely work for dry and normal hair, and that’s why I was afraid it would be a good choice for my oily hair. Luckily, nothing bad happened. The ingredient list is simple and concrete, just as I like it – mild detergents, glycerin, Taraxacum Officinale root extract, panthenol, Triticum Vulgare germ oil, hydrolysed oat proteins, lactic acid and a mild presevative. In terms of ingredients it is my favourite, if it was more cleansing, it would be perfect. I definitely recommend it and the brand is easily available in Poland. The shampoo costs from about 3,5€ for 300 ml. 

Jeśli chodzi o dzisiejszych bohaterów, to każdy dobrze się spisywał i nie potrafię wskazać mojego ulubieńca. Każdy z nich ma moją rekomendację i sądzę, że jest wysoce prawdopodobne, że będę do nich wracać. Znacie któryś z tych szamponów? A może polecicie coś podobnego w dobrej cenie? 

When it comes to today’s heroes, each worked well and I can’t pick my favourite. I recommend each of them and I think I will use them again with pleasure. Do you know any of those shampoos? Or can you recommend something similar in a good price? 

Evelinn 12/28/2017

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl