Żel hialuronowy lepszy niż inne? Naturalissa kwas hialuronowy 5% / The best hyaluronic gel?

Żelu hialuronowego używam już od dawna, jednakże do tej pory sięgałam po te 1%, po prostu wydawało mi się, że do podstawowego użytku taki wystarczy, po co wydziwiać. Kupowałam na ogół ten z Helfy, który możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach, bo jest duży, tani i posiada wygodną pipetkę. Żel hialuronowy to bardzo uniwersalny produkt, dlatego zawsze mam go pod ręką. Możemy go nakładać samodzielnie lub pod krem jako serum nawilżające, mieszać z ulubionym olejkiem, dodawać do maseczek, na przykład glinkowych, a także stosować jako składnik domowych kosmetyków, dosłownie wszelkiego rodzaju. Sam w sobie ma właściwości nawilżające, lekko napinające, po nałożeniu mam takie bardzo specyficzne uczucie zarówno nawilżenia, jak i lekkiego ściągnięcia, za którym nie przepadam. Dlatego wolę stosować żel hialuronowy w skojarzeniu z czymś innym. 

I’ve been using hyaluronic gels for a long time now, however, I usually reached for those 1% ones, as I thought it’s enough for a daily use. I normally bought the one from Helfy, because it is big, cheap and has a handy dropper. Hyaluronic acid gel is a truly universal product, that ‘s why I always have it at hand. We can apply it alone on the face or before a cream, as a moisturizing serum, mix it with our favourite oil, add to a face clay masks and use as an ingredient in home-made cosmetics of all sorts. The hyaluronic acid itself has moisturizing and firming properties and causes a specific tight feeling on the face, which is not really pleasant for me, that’s why I prefer using hyaluronic acid in combination with something. 

Niedawno miałam okazję przetestować kwas hialuronowy 5% ze sklepu Naturalissa (świetny tonik PHA recenzowałam TUTAJ). Czy różnił się czymś od żeli stosowanych przeze mnie do tej pory? Zdecydowanie tak, ale nie było to tylko stężenie, co widać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, o ile wszystkie żele 1% były bardzo wodniste i nie do końca wygodne w użyciu, tak ten okazał się gęstszy, bardziej żelowy w konsystencji, ale z drugiej strony wciąż odpowiedni do dodania do maseczki. 

Not so long ago I had an opportunity to test 5% hyaluronic acid from the Polish online shop Naturalissa (I reviewed their great PHA face toner HERE). Was it different from other hyaluronic gels I’ve used so far? Definitely yes, and not only in concentration, which is crealy visible at first sight. First of all, the 1% gels I had were rather watery and therefore not fully comfortable to use, and this one turned out to be thicker and have more gel-like consistency, but still appropriate for a clay mask. 

W działaniu także zauważam różnicę. Stosowany samodzielnie, lepiej nawilża i nie pozostawia tego uczucia ściągnięcia, o którym wspominałam. Nie czuję tego zastygania na powierzchni twarzy. Sprawił, że moja skóra stała się jakby bardziej jędrna i mięsista w dotyku. Poza tym żel lepiej się łączy z olejkami, bo jest gęstszy i tworzy przyjemną emulsję, którą łatwiej nałożyć na twarz niż taką wodnistą maź.  

I can see the difference in how those two gels work. When used alone the one from Naturalissa has better moisturizing properties and doesn’t leave my skin thight. It made my skin somehow firmer and thicker to the touch. What’s more, it better mixes with oils, as it is thicker and forms a nice emulsion which is easier to apply to the face than a watery mixture. 

Moje subiektywne odczucia odpowiadają temu, co znajdziemy w opisie na stronie sklepu. Żel ten zawiera bowiem kwas hialuronowy o trzech rodzajach cząsteczek. Ultraniskocząsteczkowy – przenika do głębszych warstw skóry, gdzie zatrzymując wilgoć, pęcznieje i daje efekt optycznego wypełnia zmarszczek; niskocząsteczkowy – wnika w warstwę rogową naskórka, silnie ją nawilżając od wewnątrz oraz wielkocząsteczkowy – tworzy na powierzchni skóry delikatny, ochronny film, zatrzymujący wilgoć. Żele, które wcześniej stosowałam, zawierały tylko kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy i podejrzewam, że właśnie stąd różnica w działaniu. W każdym razie, jak dla mnie, to nie tylko chwyt marketingowy, bo widzę, że przekłada się to na rezultaty. Dodam jeszcze, że produkt konserwowany jest ekologicznie, alkoholem benzylowym i kwasem dehydrooctowym, wobec których nie mam żadnych zastrzeżeń.  

My own personal feelings relate to the information on the shop’s website. The gel cotains three types of hyaluronic acid. Ultra-low-molecular, which penetrates the skin better, grows there in the deeper skin layers and keeps it moisturized and firm, making all wrinkles look flatter; low-molecular which penetrates the outermost layer of the skin keeping it moisturized and high-molecular that forms a protective film over the skin and protects the water from evaporating. I had used only high-molecular hyaluronic acid gels before and I think that’s the reason why I can see so much difference in how they work. This is not just a marketing gimmick. I’ll also add that the product is preserved with ecological substances, Benzyl Alcohol and Dehydroacetic Acid, which are absolutely fine. 

Żel jest dostępny w trzech pojemnościach – 15g (w tej chwili w promocji za 12,90 zł), 30g (23 zł) i 100g (60 zł), do kupienia TUTAJ. Moja buteleczka zawiera 15g, używam żelu regularnie ponad miesiąc i jeszcze trochę zostało, ale następnym razem skuszę się na większą. Opakowanie jest wygodne, butelkę wykonano z plastiku i łatwo wycisnąć z niej gęsty żel. Jedynie miałam problem z odcięciem dzióbka i zrobieniem dziury, przez którą produkt mógłby się wydostawać. Ale w końcu jakoś sobie poradziłam :) 

We can buy the gel in three sizes – 15g (now for 12,90 zł), 30g (23 zł) and 100g (60 zł). My bottle was 15g and I’ve been using it for over a month and it is still some left, but next time I will buy a bigger one. The packaging is very comfortable, it is made of plastic, which makes it easy to squeeze the product out of it. I had only some problem with making a hole through which the gel could come out. But I finally managed :) 

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego żelu z kwasem hialuronowym. Chyba nie wrócę z powrotem do tych wielkocząsteczkowych o stężeniu 1%, chyba że do kosmetyków do włosów, bo w tym wypadku wystarczy. Polecam sprawdzić i przekonać się na sobie, bo różnica jest zauważalna. Podejrzewam, że jak spróbujecie, to też już nie kupicie więcej słabszego żelu ;) 

Personally, I am really pleased with this hyaluronic acid gel. I guess I won’t get back to those high-molecular 1% gels, maybe only for hair product, as this would be enough. I totally recommend you to try it by yourself, as the difference is visible :) 

Produkt otrzymałam w ramach testów portalu urodaizdrowie.pl od sklepu naturalissa.pl, ale moja opinia jest oczywiście szczera, jak zawsze :) / I got the product for tests but it didn’t affect my opinion in any way :) 

Evelinn 1/17/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl