Pielęgnacja na wagę złota / Skincare worth its weight in gold: GlySkinCare Gold Collagen Serum

Szczerze mówiąc, od niedawna regularnie używam serum, jakoś wcześniej wydawało mi się, że nie warto pchać pod krem dodatkowej warstwy, zwłaszcza przy mojej tłustej, trądzikowej cerze. Jakże się myliłam ;) Obecnie bardzo doceniam ten typ produktu i używam serum przede wszystkim na noc pod krem, ale czasem także na dzień pod makijaż lub zamiast kremu. Dzisiaj natomiast mam dla Was trochę informacji o serum GlySkinCare Gold Collagen Serum.  

To be honest, I have been using face serums not for a long time, as it seemed to me to be another layer that can be too much for my oily and acne-prone skin. Oh, how wrong I was ;) Nowadays, I do appreciate this type of product and I use serums at night under my cream, and sometimes also in the morning as a makeup base, or instead of a cream. Today I have some information on GlySkinCare Gold Collagen Serum for you. 

Na temat opakowania nie ma co się rozwodzić – minimalistyczne i eleganckie, z pompką, która działa bez zarzutu. Serum ma stosunkowo gęstą konsystencję, przyznam, że ten fakt mnie zaskoczył, gdyż do tej pory stosowałam raczej takie mocno płynne, wodniste. Nie ma żadnego wyraźnego zapachu, przynajmniej ja nic nie wyczuwam. Generalnie, przypomina mi taki żelowy lekki krem. Niby w buteleczce widać złote drobinki, ale na twarzy nigdy ich nie zaobserwowałam ;)  

There’s no need to talk too much about the packaging – it’s minimalistic and elegant, with a pump that works well. The serum has fairly thick consistency, which surprised me a bit, because I have used very runny ones so far. It doesn’t have a noticeable scent, at least I can’t smell anything. Generally, it reminds me of a lightweight gel-cream. Some golden particles are visible in the bottle, but I never saw them on my face ;)  

Serum bardzo szybko się wchłania i pozostawia cerę nawilżoną, miękką, gładką i jakby gęstszą. Początkowo delikatnie się lepi, ale to uczucie po chwili mija i twarz staje się praktycznie matowa. Oczywiście serum idealnie spisuje się jako dodatkowa moc pod krem, ale jak dla mnie spokojnie może stanowić bazę pod makijaż lub zamiennik kremu na dzień, jeśli szukacie czegoś lekkiego, ale dającego porządną dawkę nawilżenia, bo tego nie można mu odmówić. Jestem z niego naprawdę zadowolona, chociaż to oczywiste, że jego działania odmładzającego czy przeciwzmarszczkowego nie da się ocenić w perspektywie kilku miesięcy. Zwłaszcza że mój plan pielęgnacyjny jest złożony i rzadko wprowadzenie jednego nowego produktu daje spektakularne efekty. Cóż, mam nadzieję, że za ładnych parę lat będę mogła dziękować kosmetykom, których używałam teraz ;)  

The serum absorbs very quickly and leaves my skin hydrated, soft, smooth and somehow thicker. It is a bit sticky at the beginning, but this disappears after a minute and my face turns practically matte. Of course, the product works well as an under-cream layer, but in my opinion it also can be used as a makeup base or a day cream, if you’re looking for something lightweight, but well-hydrating. I am really pleased with it, but it’s obvious I can’t say anything about its anti-wrinkle and anti-ageing properties after a few months, especially that my skincare routine is very complex and introducing one new product rarely gives spectacular effects. Well, I hope I will be thankful to the cosmetics I am using now in a dozen of years ;)  

Mieszane odczucia mam co do składu. Generalnie, już znam markę, nie spodziewałam się więc super naturalnych substancji, ale konserwanty są raczej z tych, których wolę unikać. Ale z drugiej strony, serum zawiera mnóstwo ciekawych aktywnych składników, m.in. kolagen, ekstrakt z kawioru, złoto, pantenol, witamina E, kwas hialuronowy, liczne ekstrakty – z chińskiej herbaty, liści oliwki, korzenia marchwi, arniki, peoni, a także allantoinę, ferment drożdżowy, retinol i peptydy. Naprawdę bogactwo dobroci nawilżających, łagodzących i antyoksydacyjnych, i to na samym początku składu. Nie sądziłam nawet, że będzie tak dobrze pod tym względem ;)  

I have mixed feelings about the ingredients. Generally, I know the brand, so I didn’t expect only natural ingredients, but I would change the preservatives for sure. But on the other hand, the serum contains a lot of interesting active substances, including collagen, caviar extract, gold, panthenol, vitamin E, hyaluronic acid, various extracts – Chinese tea, olive leaves, carrot, arnica, peony as well as allantoin, yeast ferment, vitamin A and peptides. Literally richness of hydrating, soothing and anti-oxidant substances, in the very beginning of the list. I didn’t even think I’d find all of them in this small bottle ;)  

Serum można kupić online (np. w sklepie admed24.pl), ale ceny wahają się od około 65 zł do nawet 100 zł. Tej niższej kwoty jest zdecydowanie warte, zwłaszcza że wydajność wypada całkiem nieźle. Przy 100 zł już bym bardziej się zastanawiała. Niemniej na pewno jest to kosmetyk wysokiej jakości, przemyślany i przede wszystkim skuteczny. Mieliście już z nim do czynienia? A jakie jest Wasze ulubione serum?  

diagnosis.pl 

Evelinn 3/09/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook