Maseczki w płacie – podejście drugie, ale czy bardziej udane? / Sheet masks – was my second try more successful?

Moje pierwsze spotkanie z maseczkami w płacie zakończyło się klapą, może nie całkowitą, ale nie mam najmilszych wspomnień. Zniechęciłam się, bo większość obciążała mi twarz klejącą warstwą, przez co czułam potrzebę zmywania nawet tych, których pozostałości producent zalecał pozostawić na skórze (możecie poczytać o tym TUTAJ). Z tego, co pamiętam, tylko dwie ładnie się wchłaniały i przyjemnie chłodziły moją zaczerwienioną cerę. Teraz sytuacja była trochę inna, ponieważ podczas leczenia skóra bardzo mi się wysuszyła, wręcz sypie się, mimo wykonywania regularnych peelingów i bardzo intensywnego nawilżania i natłuszczania. Jedno pozostało natomiast niezmienne – lepiąca warstwa wciąż bardzo mi przeszkadza, nie cierpię tego uczucia ;)  

My first encounters with sheet masks weren’t successful and my impressions weren’t nice. It discouraged me from using them, because most of them felt heavy and left a sticky layer on my face, that’s why I had to rinse off even those which theoretically didn’t need to be removed (you can read about it HERE). If I remember well, only two absorbed well and nicely soothed my red face. Now the situation was a bit different, because during a treatment my skin turned extremely dry, and I have a lot of dry patches even though I exfoliate and moisturize it regularly. One thing remained unchanged – the sticky layer still annoys me ;)  

Jakiś czas temu otrzymałam od przyjaciółki, która mieszka w Kanadzie, bardzo miły prezent :) Przysłała mi sześć masek w płacie, za co jej bardzo dziękuję, bo sama pewnie już bym się nie skusiła. Maski te nie są niczym zaskakującym ani nadzwyczajnym, bo to produkty znanych koreańskich marek, które można dostać również u nas, aczkolwiek, co ciekawe, w Kanadzie były znacznie tańsze. Jeśli jesteście ciekawi, czy tym razem również miała miejsce sromotna porażka, czy może maseczki w płacie przekonały mnie do siebie, to zachęcam do dalszej lektury!  

Some time ago I got a nice gift from my friend who lives in Canada :) She sent me six sheet masks, for which I would like to thank her, because I guess I wouldn’t buy sheet masks anymore. They’re nothing surprising or unusual, as these are Korean brands that are available also in Poland, however, they were much cheaper in Canada. If you want to know whether my second try with sheet masks was a failure or they made me change my mind, keep reading!  

Innisfree it’s real squeeze mask, rose 

Innisfree it’s real squeeze mask, rose 

Płat tkaniny okazał się standardowo za mały, ale do tego już się przyzwyczaiłam; mam po prostu dość dużą twarz ;) Maska ma ładny, delikatny różany zapach i jest bardzo mocno nasączona. Niemniej po użyciu w saszetce nie zostało zbyt dużo produktu, jak to czasem bywa. Płyn, którym nasączono tkaninę, ma rzadką i wodnistą konsystencję, ale lekko się lepi. Uczucie to pozostaje na twarzy po jej zdjęciu, a produkt nie do końca się wchłania. To, co najbardziej podobało mi się w tej masce, to uczucie chłodzenia. Przyjemnie ukoiła i uspokoiła moją zaczerwienioną twarz. Nawilżenie określiłabym jako lekkie. Oceniam tę maskę całkiem pozytywnie, użyłam jej z przyjemnością.  

The sheet was of course too small, but I got used to this; my face’s just big ;) The mask has a nice rose scent and is heavily soaked. However, not too much was left in the pouch, as it sometimes happen. The liquid, in which the fabric is soaked, has thin consistency, but is a bit sticky. The sticky feeling lasts on the face for some time and the product doesn’t get fully absorbed. What I liked the most about this mask is the cooling effect. It nicely soothed my red face. Hydration it gives is rather delicate. Anyway, the impressions it made were rather positive, I used it with pleasure.  

Purederm Pearl Essence Mask 

Purederm Pearl Essence Mask 

W tym przypadku również większość produktu wsiąka w tkaninę, a nie zostaje w opakowaniu, przez co materiał jest naprawdę mocno nasączony. Konsystencja płynu okazała się nie za rzadka i nie za gęsta oraz delikatnie lepka. Maska bardzo przyjemnie nawilża, chłodzi i uspokaja, a po zdjęciu prawie się nie klei. Pozostałości świetnie się wchłaniają, co dla mnie jest bardzo istotne, bo jak już wspomniałam, nie znoszę uczucia zaklejenia twarzy, mam wtedy wrażenie, że jest zapchana i obciążona. Cóż, bardzo fajna maska, jedna z fajniejszych, jakie miałam, chociaż muszę przyznać, że opakowanie w ogóle mnie nie przekonywało. Ale jak widać, nie powinno się oceniać książki po okładce :)  

In this case also most of the product soaked in the sheet, making it really wet. The consistency of the liquid turned out to be neither too thin nor too thick and a bit sticky. The mask nicely moisturizes, cools and soothes, and after removing it, my face isn’t sticky. The remains absorb quickly, which is very important for me, because, as I said, I hate the sticky feeling. Well, that’s a very nice mask, one of the nicest ones I’ve had, however, I must say the packaging was not encouraging me to try it. Don’t judge a book by its cover :)  

Tony Moly Pureness 100, Snail Mask Sheet 

Tony Moly Pureness 100, Snail Mask Sheet 

Jak przystało na koreańskie maski, ta też była porządnie nasączona i trochę na mnie za mała ;) Miło chłodzi, wyraźnie szybko się wchłania i czuć, jak płachta robi się coraz bardziej sucha. Płyn jest rzadki, lekko lepki, ale resztki bardzo szybko znikają, zostawiając twarz praktycznie matową, ale bez klejącego uczucia. Kolejna bardzo fajna maska, która mnie zaskoczyła.  

As most Korean masks, this one was also generously soaked and a bit small for me ;) It nicely cools, gets absorbed so quickly that I can feel that the sheet is turning drier. The liquid is thin, a little sticky and the remains disappear very fast, leaving my face almost matte without any stickiness. Another nice mask that surprised me.  

Leaders Labotica, Rice Skin Soft Mask 

Leaders Labotica, Rice Skin Soft Mask 

Marka Leaders, jak widziałam, ostatnio weszła także na polski rynek. Płat maski ryżowej z serii Labotica jest mocno nasączony, a sam płyn mocno wodnisty i wcale się nie klei, choć wydaje się nieco śliski w dotyku. Miałam wrażenie, że maska powoduje szczypanie, a po zdjęciu twarz była trochę ciepła w dotyku. Daje efekt wygładzenia i nawilżenia, resztki dobrze się wchłaniają. Trochę jednak zniechęciło mnie to podrażnienie.  

I’ve seen that the brand Leaders was recently introduced to the Polish market. The sheet of this rice one from the Labotica line is very wet and the liquid itself was thin and not sticky even though it felt kind of slick to the touch. The mask gives the cooling effect, but I felt also some stinging and the face was a bit warm when I took it off. It smoothens and hydrates well and the remains get absorbed quickly. But this irritation discouraged me.  

Leaders Mediu, Amino Propolis Mask 

Leaders Mediu, Amino Propolis Mask 

Ta maska nieco różniła się od poprzednich. Była, co prawda, mocno mokra, ale jednocześnie gęsta i lepka oraz nie wchłonęła się zbyt dobrze. Niestety miałam po niej podrażnione, czerwone policzki i brodę przez kilka dni, chociaż nic mnie nie swędziało ani nie piekło. Nie bardzo ją polubiłam, raczej bym po nią drugi raz nie sięgnęła.  

This one was quite different from the other ones. It was, indeed, heavily soaked, but thick at the same time very sticky and didn’t get fully absorbed. Unfortunately, it irritated the skin on my cheeks and chin, making them red, even though they weren’t itchy or burning. I didn’t like it and I wouldn’t repurchase it.  

SeaNtree, Green Tea Mask Sheet 

SeaNtree, Green Tea Mask Sheet 

Maska dość przeciętna, ale na pewno nie zła. Mocno nasączona, fajnie chłodząca, dająca nawilżenie i ukojenie, stosunkowo rzadka w konsystencji. Na twarzy zostawiła minimalną warstwę, która dobrze się wchłonęła i nie denerwowała mnie ;) Powiedziałabym, że jest taka odświeżająco-orzeźwiająca, także przez delikatny zapach zielonej herbaty.  

That’s quite an average mask, however, it’s not bad. It’s wet enough, has a cooling effect, gives good hydration and soothes. And it’s relatively thin in consistency. It left a slight layer on the face, but it got absorbed well and didn’t annoy me ;) I’d say it’s kind of refreshing, also due to the delicate green tea scent. 

Muszę przyznać, że po tej próbie bardziej przekonałam się do maseczek w płacie, ale fakt jest taki, że maska masce nierówna. Spośród tej szóstki, najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Purederm i Tony Moly, a zdecydowanie najsłabsze maski Leaders, bo obydwie podrażniły mi twarz. Jeżeli zaś chodzi o składy, to większość pozostawia wiele do życzenia, ale najlepiej pod tym względem wypada moim zdaniem Innisfree. W tej masce ekstrakty są dość wysoko w składzie i znajdziemy ich sporo, w pozostałych wygląda to zdecydowanie słabiej. Cóż, nie pokochałam masek w płacie, ale moja opinia na pewno stała się nieco przychylniejsza :)  

I must admit that after my second try I liked sheet masks a bit more, but the fact is that they differ from each other quite a lot. From those six masks the best impression on me made Purederm and Tony Moly, and the worst ones were those from Leaders, as they both irritated my face. When it comes to ingredients, most of them leave much to be desired, however, the best seems the one from Innisfree. In this mask all extracts are high in the list and there are many of them, but other masks are worse in this respect. Well, I did not love sheet masks, but my opinion became definitely more positive.  

Znacie te maski? A może polecicie jakieś lekkie, kojące maseczki w płacie? 

Do you know these masks? Or maybe you can recommend some lightweight, soothing sheet masks? 

Evelinn 4/08/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl