Ratunek dla wrażliwej skóry głowy: Novaclear Atopis szampon z olejem konopnym / Rescue for sensitive scalp: Novaclear Atopis hemp seed oil shampoo

Moje poszukiwania łagodnych dla skóry i jednocześnie dobrze oczyszczających szamponów trwają. W ostatnim czasie miałam okazję wypróbować szampon Novaclear z serii Atopis, z której miałam już okazję poznać płyn do mycia ciała i krem (recenzja TUTAJ). Czy tym razem również się nie zawiodłam? Zapraszam do lektury.  

I’ve been looking for cleansing shampoos that will be appropriate for sensitive skin all the time. Lately, I have been testing Novaclear shampoo from the Atopis line, from which I already got to know body wash and cream (review HERE). Want to know if I was satisfied this time as well? Keep reading.  

Z kwestii technicznych – butelka jest wygodna, z zamknięciem typu press, które lubię najbardziej, bo łatwo się nim obsłużyć, nawet mając mokre ręce, i odkręcaną zakrętką, by można było wydobyć wszystko do końca. Szampon zaś ma biały kolor i dość rzadką konsystencję. Nie wyczuwam w nim żadnego konkretnego zapachu, może trochę taki lekarstwowy, ale w żadnym wypadku nie nieprzyjemny.  

When it comes to technical issues, I can say that the bottle is easy to use with a press type twist-off closure which I like the most, as it’s comfortable to open even if you have wet hands and then you can remove it and use the product to the last drop. The shampoo is white and has quite runny consistency. It doesn’t smell like anything particular, maybe a bit like some medicine, but it’s nothing unpleasant.  

Kosmetyk pieni się nieźle, ale trzeba dość dużo zużyć na jedno mycie, przez co z wydajnością jest średnio. Myje dobrze, jednak dość delikatnie, dlatego co któreś mycie używałam czegoś bardziej oczyszczającego. Już kilkakrotnie wspominałam, że nieźle mi się sprawdza taki sposób. Dzięki temu moja skóra głowy nie podrażnia się i nie przesusza mocniej, a włosy są dobrze oczyszczone, ale nie splątane. Generalnie nie zauważyłam znaczącej poprawy stanu mojego skalpu, lekki łupież jest, swędzenie też się pojawia, ale nic się nie pogorszyło, co uznaję za sukces :)  

The product foams well, but I have to use quite much for one washing, and that’s why it’s not extremely efficient. It cleans well, however, it is rather delicate, so I was using it with something stronger interchangeably. I have already mentioned that such a pattern works well for me. Thanks to that my scalp doesn’t get irritated and drier than it is, and my hair is clean but not tangled. Generally, I haven’t noticed any improvement in the condition of my scalp, the dandruff is still there, the skin sometimes gets itchy too, but it didn’t get worse, which is a success for me :)  

Ze składu jestem zadowolona. Wykorzystane zostały dość łagodne detergenty, wysoko na liście widnieje olej konopny, który jest bardzo dobry dla suchej skóry oraz proteiny pszenicy, soi i kukurydzy. Nawet na konserwanty nie będę narzekać, bo Disodium EDTA czy Phenoxyethanol nie rażą mnie tak w produktach spłukiwanych.  

I am pleased with the ingredients. Some mild detergents were used and hemp seed oil, which is very good for sensitive skin, was placed at the beginning of the list, just like wheat, soy and corn proteins. I am not even going to complain about the preservatives, as Disodium EDTA or Phenoxyethanol don’t bother me so much when they’re contained in rinse-off products.  

Podsumowując, szampon przypadł mi do gustu, w działaniu nieco przypomina mi Linum Emolient z Dermedic, który również bardzo lubię i postaram się jeszcze napisać o nim więcej. W każdym razie szampon z olejem konopnym Novaclear Atopis polecam jak najbardziej :) Zwłaszcza że cena poniżej 25 zł za 250 ml nie jest wygórowana.  

Summing up, I liked the shampoo, it reminds me a bit of Linum Emolient from Dermedic which I also really like and I will try to tell you more about it soon. Anyway, I absolutely recommend Novaclear Atopis hemp seed oil shampoo :) Especially that the price is not very high. 

atopis.pl 

Evelinn 5/19/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook