Tanie i dobre kosmetyki do makijażu? Nowa polska marka So Chic! / Good affordable makeup? New Polish brand So Chic!

Bardzo mnie cieszy, gdy mogę poznać kolorowe kosmetyki marek, których wcześniej nie miałam okazji używać, albo nawet o nich nie słyszałam. Podejrzewam, że nie tylko mnie tak ciekawią nowości. A jeśli produkty okażą się do tego dobre, a ceny przystępne, to już w ogóle świetnie. Dzięki wrocławskiemu spotkaniu blogerek, a później także Meet Beauty, miałam możliwość przetestować całkiem sporo kosmetyków nowej polskiej marki So Chic! Biorąc pod uwagę design oraz niskie ceny, sądzę, że docelową grupą odbiorców są w tym wypadku młode osoby. Czasem producenci zakładają, że nastolatki, ze względu na brak doświadczenia i porównania, będą mniej wymagającymi konsumentami i niekoniecznie starają się, by wypuścić dopracowane produkty. Jak więc z jakością w tym przypadku? Już spieszę z moimi wrażeniami :) 

I am happy when I can get to know makeup brands that I haven’t used before, or even I haven’t heard of. I guess I’m not the only one who’s so curious about new products. And if products turn out to be good and not too expensive, it’s even better. Thanks to our Wrocław blogger meeting, and then Meet Beauty conference, I had an opportunity to test quite many products from the new Polish brand So Chic! Considering the design and low prices, I think that young people are the brand’s target. Sometimes producers assume that teenagers, as inexperienced users, will be less demanding customers and they don’t work on reaching the highest possible quality. So how it is in this case? Just keep reading, and you’ll get to know my thoughts :)  

So Chic! Stay Were You Are Derma Protect Mineral Powder #211

So Chic! Stay Were You Are Derma Protect Mineral Powder #211

Jaki ładny wzór był wytłoczony na tym pudrze! Aż żal mi było używać ;) Generalnie, lubię ten puder, i chociaż raczej nie będę specjalnie go szukać, żeby kupić go ponownie, to jest to naprawdę porządna propozycja. Mój odcień to #211, jasny ciepły beż, ale dla mega bladziochów może być za ciemny. Zwłaszcza że ma lekkie krycie, więc kolor widać na twarzy. Daje ładne, aksamitne wykończenie. Nie wygląda sucho i pudrowo, ale nie matuje też bardzo intensywnie. U mnie w tej kwestii spisuje się jak większość innych pudrów, więc jestem zadowolona. Nie podoba mi się za to trochę skład, zwłaszcza armia parabenów i Phenoxyethanol na końcu listy.  

What a beautiful pattern was pressed in this powder! I didn’t want to use it so that I wouldn’t destroy it ;) Generally, I like this powder and even though I won’t look for it to repurchase it, I think it’s a really decent product. My shade is #211, which is a light warm beige, but it might be slightly too dark for very pale skin. Especially it has a bit of coverage and the colour is visible on the face. It gives a nice velvet finish. It doesn’t look dry and powdery, but on the other hand, it doesn’t keep matte very long. In my case it’s a similar result as with any other powder, so I am pleased. I don’t like the ingredients, especially the army of parabens and Phenoxyethanol at the end of the list.  

So Chic! Pro Conceal High Definition #101 Beige 

So Chic! Pro Conceal High Definition #101 Beige 

Ogromny plus dla tego korektora za odcień, który jest bardzo jasnym, ładnym żółtawym beżem. Konsystencja też wydaje się bardzo przyjemna, dość gęsta i kremowa, dobrze się rozprowadza i ładnie łączy z podkładem. Niestety po chwili warzy się na mojej skórze, osiada w porach i wygląda po prostu brzydko. Z tego powodu nie byłam w stanie sprawdzić go przy całodniowym noszeniu, musiałam go zmyć za każdym razem, kiedy dawałam mu szansę. Trudno mi więc stwierdzić, czy nadaje się pod oczy, czy nie zbiera się w zmarszczkach i czy nie przesusza tej okolicy. Niestety, nie sprawdził się u mnie kompletnie.  

The shade, which is a very light yellowish beige, is the product’s great advantage. The consistency also seems to be nice, a bit thick and creamy, and the concealer applies nicely and works well with my foundations. Unfortunately, it looks terrible on my skin after a couple of minutes – it gets cakey, sets in pores and splits. That’s why I couldn’t test it for a whole day. I just had to remove it every time I gave it a chance. This is why I can’t tell if it’s good for undereye area, tends to crease or dry out. It completely didn’t work for me.  

So Chic! Perfekt Make-up Mineral Blusher #202 City Queen

So Chic! Perfekt Make-up Mineral Blusher #202 City Queen

Do mnie trafił kolor #202 City Queen, który jest koralem, wpadającym w pomarańcz. Rzadko używam takich ciepłych odcieni, dlatego za wiele nie mogę o nim powiedzieć, bo miałam go na sobie tylko raz. Pigmentacja jest w sam raz, żeby nie zrobić sobie plam. Osobiście wolę takie mniej intensywne róże, bo mam ciężką rękę ;) Róż rozciera się w porządku, ogólnie nie mam co do niego zastrzeżeń, no może poza składem, podobnym jak w przypadku pudru. Postanowiłam go zostawić, czasem taki ciepły odcień może mi się przydać.  

I got the shade #202 City Queen, which an orangey coral. I don’t use such warm shades very often. I actually wore this one only once, so I can’t tell you much about how it performs. The pigmentation is, I’d say, proper – not too strong, which is good for me, as I have a heavy hand ;) The blusher is easy to blend out, and I generally can’t complain about it. Or maybe about the ingredients which are similar as in the case of the powder. I decided to keep it, as such a warm shade might be useful sometimes.  

So Chic! Eyeshadows Nude #401 

So Chic! Eyeshadows Nude #401 

Nie mam dobrych doświadczeń z tanimi cieniami, kojarzą mi się przede wszystkim ze słabą pigmentacją. W tym wypadku jednak miło się zaskoczyłam, bo ta paletka zawiera cztery stosunkowo intensywne cienie w chłodnych odcieniach brązu. Mamy tutaj cielisty beż, jasny chłodny brąz, ciemny szary brąz i ciemny brąz podbity lekko bordo. Czuć, że nie są to cienie z najwyższej półki, ale nie mogę do niczego się przyczepić. Nie zbierają się w załamaniach, nawet na moich tłustych powiekach wytrzymują cały dzień w bardzo dobrym stanie. Są trochę suchawe, ale dobrze się rozcierają i jestem w stanie wykonać nimi podstawowy makijaż zarówno dzienny, jak i nieco mocniejszy. To chyba najfajniejszy produkt So Chic! z całej mojej gromadki :)  

My experience with cheap eyeshadows isn’t the best. I associate them chiefly with poof pigmentation. But I got surprised in this case, as the palette contains four quite intense eyeshadows in the cool shades of brown. We have light beige, light cool brown, dark ash brown and dark brown that contains a hint of wine. I can feel these are not luxury eyeshadows, but I can’t complain. They don’t crease, and they stay on my oily eyelids for a whole day. They’re a bit chalky, but they blend easily and I can’t do a nice basic makeup look, both a day one and more dramatic one. I guess it’s the product that I like the best from those I got :)  

So Chic! I’m Famous Long Lasting Eyeliner 

So Chic! I’m Famous Long Lasting Eyeliner 

Bardzo lubię eyelinery z giętkim, precyzyjnym pędzelkiem, ponieważ bardzo wygodnie maluje mi się nimi kreskę na mojej wiotkiej, opadającej powiece. Nie ciągnie jej i nie tworzy poszarpanej linii. Zazwyczaj. Niestety ten eyeliner jest jakby zbyt gęsty dla mnie, osiada mi na rzęsach i nie pozwala namalować linii z gładką krawędzią, mimo wygodnego aplikatora. Kolor jest piękny, głęboki i matowy. To jeden z lepiej napigmentowanych eyelinerów, jakie miałam. Ma jednak tendencje do kruszenia się w miejscach, gdzie skóra się załamuje. Mam wobec niego mieszane odczucia. Nie do końca mnie do siebie przekonał i w związku z tym, że mam lepsze eyelinery, to powędrował do mojej siostry, która jest z niego zadowolona.  

I really like eyeliners with flexible, precise brushes, as they’re very comfortable for me to draw a line on my limp, hooded eyelid. They don’t pull it and therefore the line doesn’t get ragged. Usually, because this eyeliner is somehow too thick for me, stains my lashes and doesn’t allow me to draw a decent line despite the good applicator. The colour is beautiful, deep and matte. This is one of the best pigmented eyeliners I’ve had. However, it tends to crumble in creases. That’s why I have mixed feeling about this product. It didn’t fully convince me, so considering I have better liners, I decided to give it to my sister who’s quite pleased with it.  

So Chic! Bigger Better More Volume Mascara

So Chic! Bigger Better More Volume Mascara 

Tusz posiada dość dużą silikonową szczoteczkę oraz formułę odpowiedniej gęstości. Ładnie rozdziela i pogrubia rzęsy, ale bez nachalnego efektu oblepionych owadzich nóżek ;) Lubię taki naturalny rezultat bez grudek i sklejenia. Nie jest to jednak bardzo trwały produkt – z jednej strony łatwo go zmyć, ale zdarzało mu się kruszyć w ciągu dnia lub rozmazywać, chociaż nie zawsze. Generalnie jestem z niego zadowolona. Większość tuszy, które otrzymuję do testów, idzie w świat, a ten zostawiłam sobie, o czymś to więc świadczy :)  

The mascara has a quite big silicone brush and a good formula, not too thick and not too thin. It nicely separates the lashes without the creepy spider’s legs effect ;) I like such a natural look without clumps and stickiness. But that’s not a longlasting product – on the one hand, it is easy to remove, but on the other hand, it tends to smudge and crumble. Generally, I am pleased with it. I give away most mascaras I get for testing, but I kept this one, which means something :)  

So Chic! Wild Look Waterproof Mascara 

So Chic! Wild Look Waterproof Mascara 

Ta maskara również posiada sporych rozmiarów silikonową szczoteczkę. Całkiem ładnie wygląda na rzęsach, nie skleja ich, ale jednak nie rozczesuje tak dobrze jak poprzedniczka. Za to, jak na tusz wodoodporny przystało, wykazuje się lepszą trwałością. Nie kruszy się, nie rozmazuje, ale przy tym łatwo się zmywa bez konieczności pocierania. Całkiem go lubię.  

This one also has a big-sized silicone brush. It looks fairly good on the lashes and doesn’t glue them together, but it doesn’t separate them as nicely as the previous one. However, it lasts definitely better, as a waterproof mascara should. It doesn’t crumble, smudge or whatever, but it’s easy to remove without rubbing. I like it.  

So Chic! Love Matte Liquid Lipstick #07

So Chic! Love Matte Liquid Lipstick #07

O matowej szmince w płynie też niewiele mogę powiedzieć, ponieważ odcień #07, brązowo-różowy nude, okazał się dla mnie za jasny i oddałam go siostrze. Pomadka ładnie się rozprowadza, dobrze kryje i ma kremową, niezastygającą formułę, dzięki której nie wysusza nadmiernie ust. Co do trwałości, to nie mogę się z całą pewnością wypowiedzieć, ale jako że nie zasycha, to najpewniej zniknie przy pierwszym posiłku.  

I also cannot say much about matte liquid lipstick, as the shade #07, a brown-pinkish nude, turned out to be too light for me and I gave it to my sister. The lipstick applies well, has good colour payoff and creamy texture thanks to which it is not drying. I can’t tell you how long it lasts on the lips, but considering the fact that it doesn’t dry down, it will probably disappear during your first meal.  

So Chic! Gel Effect Nail Enamel 

So Chic! Gel Effect Nail Enamel 

Neonowy róż poszedł na rozdanie, a czerwień zostawiłam sobie i bardzo się z tego cieszę, bo jest genialna! Jedyny minus to dość szeroki pędzelek, ale poza tym same plusy. Lakier jest świetnie napigmentowany, ja wolę nałożyć dwie cienkie warstwy, ale i jedna nieco grubsza by wystarczyła. Konsystencja jest tak wyważona, że produkt nie rozlewa się na skórki, ale z drugiej strony łatwo go rozprowadzić. Świetnie się dogaduje z Seche Vitem, nie ściąga się i utrzymuje bardzo długo. Pierwsze odpryski pojawiły się chyba po tygodniu, a u mnie lakiery wytrzymują średnio 1-2 dni. Dlatego jestem zachwycona, chętnie bym przygarnęła inne kolory, jak będzie okazja :)  

The neon pink one was part of the prize in my giveaway, and I kept the red one and I’m happy I did it, because it’s genius! The only a minor disadvantage is a big, wide bush. The nail polish is well-pigmented, however, I prefer to put two thin layers. But one thicker coat would do as well. The consistency is on point – the product doesn’t stain my cuticles, and on the other hand, it’s easy to spread on the nail. It works well with Seche Vite, does not contract and stays on really long. I noticed first signs of chipping after a week or so, and usually they appear after 1-2 days. That’s why I’m really impressed and I’ll check other shades when it’s possible :)  

Co ogólnie sądzę o produktach marki So Chic!? Moim zdaniem to dobre kosmetyki w przystępnej cenie. Porządna jakość, bez fajerwerków. Plus za gamę kolorystyczną, w której nawet posiadaczki jasnej cery coś dla siebie znajdą. Tak naprawdę to tylko korektor się u mnie całkowicie nie sprawdził, pozostałe produkty mniej lub bardziej mi się spodobały. Moim ulubieńcem został chyba jednak czerwony lakier :)  

Słyszeliście już o tej marce? Co Was zaciekawiło?  

Have you already heard about this brand? What caught your attention? 

Evelinn 6/12/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook