Khadi Ayurvedisches Shampoo Neem - zioła w walce z łupieżem / herbs against dandruff

Marka Khadi kojarzyła mi się do tej pory z henną. Zresztą, kupiłam nawet ciemny brąz i tak sobie stoi w szafce i czeka na użycie, bo jakoś nie mogę się zebrać do hennowania. Tymczasem niedawno w moje ręce trafił szampon przeciwłupieżowy, nawet nie wiedziałam, że Khadi ma w swojej ofercie tak różnorodne produkty. Ciągle mam problemy ze skórą głowy, bo doskwiera mi łupież, stany zapalne, z jednej strony potrzebuję solidnego oczyszczenia, a z drugiej niedrażniącej formuły. Miałam więc nadzieję, że szampon Khadi spełni moje wymagania :) Czy tak się stało? Zapraszam do lektury :)  

When I heard the name Khadi, I immediately thought of henna. I even bought dark brown version and put it in my cupboard and it’s still waiting to be used. But not so long ago I got anti-dandruff shampoo and was surprised that the brand offers such different products. I still have problems with my scalp, as I suffer from dandruff and seborrhea-induced irritations, which means I need thorough cleansing on the one hand, and mild formula on the other hand. That’s why I hoped that the Khadi shampoo will meet my expectations :) How did it work? You’ll find out from the text :)  

W eleganckiej buteleczce znajdziemy gęsty szampon o galaretkowatej konsystencji, ciemnobrązowej barwie i mocno ziołowym zapachu, dość charakterystycznym dla kosmetyków ajurwedyjskich i kojarzącym się z jakimś syropem na gardło. Ja osobiście takie aromaty lubię, ale rozumiem, że komuś może nie przypaść do gustu.  

In the elegant bottle we’ll find thick, jelly-like, brown shampoo that has a strong herbal scent, typical of ayurvedic cosmetics. It reminds me of some cough syrup. I personally like such scents but I can understand that some of you might not like it.  

Jak to produkt naturalny, pozbawiony silnych detergentów, szampon Khadi nie pieni się zbyt mocno, niemniej dość łatwo go rozprowadzić na włosach. Skład jest długi, ale świetny, pełen ekstraktów roślinnych, których nie będę nawet po kolei wymieniać, bo jest ich tyle, a których głównym zadaniem jest pomagać w walce z łupieżem poprzez działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, łagodzące i oczyszczające. Kosmetyk zawiera także żel aloesowy, proteiny oraz cynk, a ekstrakt z neem, czyli główny składnik, znajdziemy na samym początku listy.  

Just like a natural product, formulated without strong detergents, the Khadi shampoo does not foam very well, however, it is easy to spread it on the hair. The ingredient list is very long, but it contains a lot of botanical extracts that I will not even try to name, because there are so many of them. Their main task is to help fight dandruff through their antibacterial, antifungal, soothing and cleansing properties. The cosmetic also contains aloe gel, proteins and zinc and the neem extract, the main ingredients, is placed at the beginning of the list.  

Szampon jest delikatny, nie podrażnia wrażliwej skóry głowy, ale nie zauważyłam, żeby ograniczył jakoś zasadniczo mój łupież. Niemniej uważam za plus, że nie pogarsza sprawy, bo po prostu sądzę, że problem nie zniknie zupełnie, choć bym nie wiem co stosowała, bo wynika z moich kłopotów zdrowotnych. Jednym słowem, utrzymuje satysfakcjonujące status quo. Nie jest to produkt dogłębnie oczyszczający. Umyje włosy, ale jeśli są one mocno przetłuszczające się, jak moje, to możecie być nieco zawiedzione. Ja osobiście lubię, jak moje kosmyki są sypkie, puszyste i odbite od nasady, a przy tym kosmetyku nie do końca tak jest. Szybko stają się oklapnięte, ciężkie i wyglądają niezbyt świeżo, nie bardzo też chcą się układać. Niestety, coś za coś.  

The shampoo is very mild and doesn’t irritate my sensitive skin, however, I haven’t noticed any dandruff reduction. Anyway, I think that it’s good that it doesn’t make matters worse, because I just think that my problem will never disappear, no matter what cosmetics I use, as it’s caused by my health issues. Well, it just keeps healthy status quo. It is not a thoroughly cleansing product, though. It will wash your hair, but if it gets oily as quickly as mine, you might be a bit disappointed. I just like when my hair is fluffy and clean and this product does not really provide this effect. My hair quickly gets weighed down, heavy, hard to style and looks not really fresh.  

Muszę przyznać, że mam mieszane odczucia względem tego szamponu. Biorąc pod uwagę wysoką cenę, ok. 50 zł, raczej do niego nie wrócę. Niemniej bardzo dobrze się sprawdzał stosowany zamiennie z czymś mocno oczyszczającym, żeby nie katować skóry silnymi detergentami codziennie. Myślę też, że lepiej się sprawdzi do włosów, które potrzebują nawilżenia. Cóż, nie dam Wam jednoznacznej odpowiedzi, czy warto się na niego skusić. Wszystko zależy od Waszych potrzeb, priorytetów i oczekiwań. Bez wątpienia jest to jednak produkt wysokiej jakości, ze świetnym, dobroczynnym składem.  

I must admit that I have mixed feelings regarding this shampoo. Considering its high price, I will probably not repurchase it. However, it worked really well used with something better cleansing interchangeably. I also think it’ll be more appropriate for hair that needs more hydration. Well, I won’t give you an exact answer if it’s worth trying it. Everything depends on your needs, priorities and expectations. Undoubtedly, it’s a high quality product with great beneficial ingredients.  

Znacie produkty Khadi? Co o nich sądzicie?  

Do you know Khadi? What do you think about their products? 

Szampon, jak również inne produkty Khadi kupicie w helfy.pl 

Evelinn 9/22/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl