Secrets of Beauty po raz drugi! Ostrowo 12-14 października 2018 r.

Długo mnie tu nie było, ale cóż, wiele się w tym czasie działo, więc czuję się usprawiedliwiona. Czasem trzeba zniknąć z wirtualnego świata, by się skupić na realnym życiu. W każdym razie wracam i mam nadzieję, że uda mi się publikować w miarę regularnie. A na rozgrzewkę mam dla Was relację z wyjątkowego wydarzenia, w którym miałam okazję uczestniczyć po raz drugi, i mam nadzieję, że nie ostatni :) Mowa o Secrets of Beauty, spotkaniu-warsztatach organizowanym przez Michała z bloga Twoje Źródło Urody. Tegoroczna jubileuszowa X edycja odbyła się nad morzem w Ostrowie niedaleko Jastrzębiej Góry. Z Wrocławia daleko, ale było warto!  

W podróży pociągiem do Gdyni towarzyszyła mi Ola z kanału HeyItsAlexK. Razem zawsze raźniej. W Gdyni odebrała nas Patrycja z bloga Interendo i w piątek wieczorem dotarłyśmy na miejsce jako ostatnie :P Zakwaterowani byliśmy w ośrodku Natura Park przy ul. Łowieckiej 18 w Ostrowie. To zdecydowanie fajne miejsce na urlop – w spokojnej okolicy, stosunkowo niedaleko od morza, w otoczeniu urokliwego lasku. Na miejscu znajdziemy restaurację, tężnię, grilla, ławeczki. Mieszkaliśmy w czteroosobowych domkach o naprawdę wysokim standardzie. Do dziś mam w pamięci to superwygodne łóżko i żal w sercu, że tak krótko w nim mogłam pospać :P W każdym razie ośrodek zdecydowanie polecam.  

Sobota była zapełniona ciekawymi warsztatami. Spotkanie z Anną Lechowicz, przedstawicielką Geno Dr Wilsz, przyprawiło o szybsze bicie serca chyba wszystkich uczestników. Słusznie nazwa kojarzy się Wam z marką Norel Dr Wilsz. To taka ich nowa, supernowoczesna odnoga i pierwsza polska marka, która stworzyła model kosmetologii genetycznej. Zamysł jest genialny – raz w życiu robimy badania genetyczne, których wyniki, oczywiście odpowiednio zinterpretowane, sugerują nam, w jaki sposób prowadzić pielęgnację cery, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Geno oferuje nam w tym celu indywidualnie dobrane spośród czterech wersji serum o rekordowym stężeniu składników aktywnych, sięgającym 40%. Uważam, że możliwość dobrania kosmetyków wycelowanych w konkretny i stwierdzony problem, zamiast działania po omacku, to przyszłość kosmetologii. Prezentacja była naprawdę ciekawa i pouczająca, zwłaszcza że ciekawią mnie takie nowinki z pogranicza nauki i kosmetologii.  

Później mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach makijażowych z mistrzynią świata w makijażu Anną Muchą, która reprezentowała również polską markę, Ingrid. Szczerze lubię te kosmetyki, zwłaszcza podkłady, więc z przyjemnością poznałam je bliżej, pomacałam i popróbowałam. Szczególnie zaciekawiły mnie bazy pod makijaż, bo wydają się naprawdę przemyślane. Rzadko sięgam po bazy, bo zazwyczaj nie robią u mnie żadnej różnicy, ale może kiedyś się skuszę na którąś z Ingrid. Spotkanie było bardzo udane i owocne, jak zawsze – bo z Anią miałam okazję już nie raz się spotkać na różnych warsztatach.  

Potem mieliśmy trochę czasu wolnego, a wieczorem... impreza :) Zrobiliśmy sobie grilla, był też tort z okazji urodzin Michała i jubileuszu SoB. Było co świętować! Muszę przyznać, że dawno się tak dobrze nie bawiłam :) SoBowa ekipa to dość specyficzni ludzie, ale zawsze świetnie się czuję w ich towarzystwie. Bo Secrets of Beauty to przede wszystkim możliwość spotkania się z tym zacnym gronie. Warsztaty i zdobyta wiedza są bardzo ważne, ale aspektu towarzyskiego nie da się przecenić. Z wieloma z tych osób utrzymuję kontakt na co dzień. I po raz kolejny muszę podkreślić, ze właśnie przyjaźnie są najlepszą nagrodą za prowadzenie tego miejsca i właśnie dlatego, mimo pewnej stagnacji, nie mam zamiaru całkowicie z niego rezygnować :) I mam nadzieję, że jeszcze w przyszłości będzie mi dane pojawić się na Secrets of Beauty, a tymczasem dziękuję Michałowi za zaproszenie!  

A teraz jeszcze mała prezentacja upominków, które przekazali nam partnerzy spotkania:  

Evelinn 12/20/2018

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl