Podkład mineralny Earthnicity odcień Moonlight - recenzja i swatche / Earthnicity mineral foundation in the shade Moonlight - review and swatches

Dzisiaj pod lupę biorę Earthnicity Minerals, a w zasadzie podkład mineralny tej marki, który przez ostatnie długie miesiące namiętnie używałam. Firma w ofercie poza jednym rodzajem podkładów ma także wiele innych produktów, w tym korektory, pudry róże, brązery, cienie, bazy oraz pędzle. Jakiś czas temu, konkretnie w TYM poście, zapowiedziałam, że na blogu będą pojawiać się recenzje produktów mineralnych do makijażu. Polecam zajrzeć do tamtego wpisu, ponieważ omawiam tam wady i zalety minerałów, najpopularniejsze składniki stosowane w tego typu kosmetykach, metody aplikacji i wiele innych zagadnień. Serię recenzji zaczynamy od podkładów, które tak naprawdę robią największą różnicę, więc jeśli rozważasz stopniowe przestawienie się na kosmetyki mineralne, to moim zdaniem zdecydowanie warto zacząć właśnie od zmiany podkładu. Cera, zwłaszcza ta bardziej problemowa, na pewno to odczuje.

Today we'll have a closer look at the brand Earthnicity Minerals, particularly at their mineral foundation which I have been using for the last few months. The brand, apart from one kind of mineral foundation, offers many other products, including concealers, powders, blushers, bronzers, eyeshadows, primers and brushes. Sometime ago in THIS post that I will be continuing the mineral series on my blog and post more reviews on that subject. I recommend you to look into that post, as I am discussing all important matters connected with mineral makeup, for example pros and cons of using this kind of makeup, the most popular ingredients, application techniques and many more. The series of reviews begins with foundations, as in my opinion they make the biggest difference. So if you are considering introducing mineral makeup into your routine, I think it's best to start with changing your foundation. Your skin, especially when you experience any problems, will thank you.

Ja wybrałam podkład w odcieniu Moonlight, który jest jasnym, dość neutralnym kolorem. Mam wrażenie, że mógłby być minimalnie jaśniejszy, ale nie rzuca się to w oczy, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy, chcąc nie chcąc, łapię odrobinę słońca. W każdym razie dla prawdziwych bladziochów może być nieco zbyt ciemny. W gamie dostępny jest jeszcze jaśniejszy Alabaster, jednakże ten odcień ma już wyraźne różowe tony, co dla mnie go skreśla. Zanim wybrałam Moonlight, kilka osób ostrzegało mnie przed jego chłodnymi tonami, jednak w porównaniu do Alabaster wygląda moim zdaniem wręcz żółtawo. W każdym razie ładnie redukuje moje zaczerwienia na twarzy, chociaż krycie ma bardzo delikatne. Różnicę widać, ale cera wygląda naturalnie, koloryt jest lekko wyrównany i nie ma efektu maski. Niemniej czasem mam ochotę na coś, co zakryje więcej. Spokojnie można go jeszcze natomiast przypudrować, jeśli cera ma tendencję do przetłuszczania, bo podkład nie daje typowo matowego wykończenia.

I chose my foundation in the shade Moonlight, which is fair and rather neutral. I feel it might be a bit lighter, but it doesn't look really bad, especially during warmer months when I catch a bit of sun. However, it can be slightly too dark for really pale ones. There is one lighter shade in the range, Alabaster, but it has evident pink tones, which makes it useless for me. Before I decided to choose Moonlight, some people warned me it is cool-toned, but in comparison to Alabaster it looks even a little yellowish. But anyway, it nicely reduces redness on my face, even though its coverage is really delicate. The difference is visible, but the skin looks natural, the skintone is even and it doesn't look cakey. Nevertheless, I must say I sometimes need something with better coverage. You can use powder over it, if your skin has a tendency to get greasy, as its finish is not entirely matte.


Pokład mineralny Earthnicity bardzo łatwo się rozprowadza i nie robi plam, ma jakby kremową konsystencję. Ja do aplikacji używam pędzla kabuki tej samej marki i sprawdza się znakomicie. Nie jest ani za bardzo zbity, ani zbyt luźny. Wiele osób obawia się, że nakładanie podkładu mineralnego zabiera mnóstwo czasu i dlatego nawet nie podejmują próby. U mnie jest zupełenie na odwrót - gdy się spieszę i nie mam czasu na zabawę w oklepywanie się gąbką, to nakładam minerały. Raz, dwa i gotowe! Na pochwałę zasługuje również wygodny słoiczek z sitkiem. Łatwo mi wysypać odpowiednią ilość na wieczko i nabrać na pędzel. Idealnie by było, gdyby sitko było w jakiś sposób zabezpieczone, bo tak to produkt może się wysypać np. podczas podróży. Jeśli chodzi o design, to jest prosty, elegancki i schludny, czyli tak jak lubię.

Earthnicity mineral foundation is easy to apply and doesn't tend to make stains, as it has somehow creamy consistency. To apply it I am using a kabuki brush from the same brand, which works great. It is neither too dense, nor to loose. Many people are afraid that applying a mineral foundation takes much time and they don't even try. In my case it is totally different - when I'm in a hurry and don't have time for makeup, I apply mineral makeup. A few moves and that's it! Also, the handy jar with a sieve is worth appreciation. It is easy to pour the right amount on the lid and take it with a brush. It would be ideal if the sieve was somehow protected, as the product might get spilt, e.g. during a journey. When it comes to design, it is simple yet elegant and neat, so the way I like it.

Podkład utrzymuje się bardzo przyzwoicie. Trochę się ściera w trakcie dnia, zwłaszcza jeśli dotkniemy twarzy, ale to zrozumiałe, ponieważ nie jest to produkt zastygający. Pod koniec dnia mocno się już świeci, ale nie muszę go poprawiać tak często, jak ma to miejsce w przypadku podkładów płynnych i ogólnie wygląda lepiej. Nie mam też dużego problemu z warzeniem się czy ciastkowaniem. Podkład nie zapycha, nie podrażnia, jak to minerały. Moja cera bardzo go lubi. Cóż, skład jest bajeczny - mika, dwutlenek tytanu, tlenek cynku i tlenki żelaza. Wydajność oceniam również bardzo pozytywnie. Słoiczek 9 g wystarczył mi na prawie pół roku częstego, niemal codziennego używania. Minusem może być cena, która wynosi 89,99 zł, ale przy takiej wydajności wcale nie wychodzi to tak drogo.

The foundation's lasting power is decent. It disappears a bit throughout the day if you touch your face, but that's understandable, as it doesn't set in any way. At the end of the day it looks really greasy, but I don't have to correct it so often as it is in the case of fluid foundations. I don't have a big problem with cakiness. The foundation doesn't block pores and doesn't cause irritations, as most mineral foundations. My skin just really like it. Well the ingredients are wonderful - mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide and Iron Oxides. Its longevity is also fine. A 9 g jar was enough for me for almost half a year and I used it almost everyday. The price may be considered as a disadvantage, however, considering its efficiency, it is not that much.

Czy wrócę do niego? To prawdopodobne, bo chociaż nie do końca satysfakcjonuje mnie jego krycie, nawet budowane kilkoma warstwami, to ten naturalny, nienachalny, ale wyraźny efekt bardzo mi się podoba. Chętnie go nosiłam do pracy czy w dni, kiedy nie chciało mi się robić pełnego makijażu. Był takim moim pewniakiem, po którego od razu sięgałam, chcąc szybko i delikatnie się pomalować. Dodawałam do niego tylko kredkę do brwi, tusz do rzęs i szminkę. Cóż, podkład mineralny Earthnicity w odcieniu Moonlight serdecznie polecam, naprawdę niewiele mam mu do zarzucenia, a co do jakości nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Mogę wam zdradzić, że jest jednym z moich dotychczasowych mineralnych ulubieńców :)

Will I repurchase it? That's very likely, because although its coverage is a bit too little for me, even when I apply several thin layers, I do like the natural effect without cakiness it gives. I liked to wear it to work or on days when I just didn't want to do full makeup. It was my go-to foundation when I wanted my makeup to be quick and delicate. I just added brow pencil, mascara and lipstick. Well, I totally recommend the Earthnicity mineral foundation in the shade Moonlight, as I can't say anything bad about its quality. I can tell you it's one of my mineral favourites so far :)

earthnicity.pl

Evelinn 1/19/2019

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl