Rossmann Klub Recenzentów / Rossmann Reviewers Club #2: Ziaja, Wierzbicki&Schmidt, Oral B, Laura Conti, Eveline

Jakiś czas temu wspominałam, że Program Nowości drogerii Rossmann zostaje zastąpiony Klubem Recenzentów, w którym uczestniczyć będą pracownicy Rossmanna, a my jako wcześniejsi recenzenci możemy dołączyć do Klubu. I choć pewne rozwiązania wydawały mi się sensowne, niestety ostatecznie muszę przyznać, że z mojego punktu widzenia nowa inicjatywa okazała się kompletną klapą. Z mniejszej liczby produktów i rzadszego testowania akurat się cieszę, bo czasami faktycznie byłam przytłoczona i ledwie wyrabiałam się z recenzjami, ale teraz z powodu masowości testów produkty są po prostu mało ciekawe. Ze względów ekonomicznych do zestawów trafiają najtańsze kosmetyki, jak mydła czy pasty do zębów. A co interesującego można napisać o kolejnym mydle do rąk? Dla was jako czytelników to też raczej mało fascynujące. Poza tym Rossmann organizacyjnie nie daje rady z tym nowym programem. Raz w ogóle nie dostałam zestawu do wyboru, a trzy razy nie otrzymałam maila, że mogę odebrać paczkę, musiałam iść do drogerii i dopytywać. Gdy zgłaszałam problemy, nigdy nie dostałam odpowiedzi na maila. Teraz z kolei mój produkt dotarł do drogerii po ponad trzech tygodniach i na testy żelu-odżywki do brwi miałam... 4 dni. Jak mam ocenić, czy odżywka wzmacnia i zagęszcza brwi po takim czasie? A takie pytanie pojawiło się w ankiecie recenzenckiej. Cóż, biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności, po prostu odechciało mi się o tym pisać. Niestety będzie to więc jeden z ostatnich postów o nowościach Rossmanna. Szkoda mi czasu, mojego i waszego. Kiedy na rynek wchodziły ciekawe kosmetyki, a ja mogłam wam przedpremierowo coś o nich opowiedzieć, to miało sens. Cóż, trochę ponarzekałam, ale jestem pewna, że większość "starych" recenzentek ma podobne odczucia. A teraz mały przegląd produktów, które ostatnio miałam okazję wypróbować.

Some time ago I mentioned that Rossmann replaced their old reviewer programme with a new one, in which Rossmann employees will participate and we can join if we want. Some solutions seemed quite reasonable to me, but in the end it turned out that the new programme is a complete fail, in my opinion. I am pleased with the fact that I get fewer products for tests and not so often, because sometimes I was just overwhelemed with how many reviews I needed to write in a short time, but now there are so many people testing that we get only some uninteresting stuff. Due to economic reasons we receive mostly cheap products such as soaps, shower gels or a toothpaste. What can I say about another drugstore hand soap? I don't think it'll be interesting for my readers. Besides, Rossmann failed in terms of organization. Once I did not get the possibility to choose products for tests at all, and three times I didn't get a notification e-mail that I can collect my products and I had to go directly to the store and ask. Every time I reported problems my e-mails remained unanswered. In the last run I was waiting for my product to arrive to the store I chose more than three weeks and I had 4 days to test out a brow conditioner... How can I say if it made my brows denser and stonger after such time? And this was one of the questions I had to answer in my reviewer's survey. Well, considering all those circumstances, I just lost my enthusiasm for writing about that, so this is going to be one of the last articles I write about Rossmann new ins. I don't want to waste my and your time. It made sense when I got some interesting products before they were introduced to the market. So I complained a bit, and now let's have a look at what I was testing some time ago.

Ziaja, mydło do rąk w żelu, tamaryndowiec z zieloną pomarańczą

Ziaja, gel hand soap, tamarind with green orange

Bardzo przyjemne mydło. Ma fajną, żelową konsystencję i genialny cytrusowy, orzeźwiający, dość intensywny zapach, który jeszcze przez jakiś czas po umyciu utrzymuje się na skórze - może dobrze się sprawdzić w kuchni, kiedy ręce pachną jedzeniem i chcemy się tego zapachu pozbyć. Kojarzy mi się ze skórką świeżo obranej, jeszcze nie mocno dojrzałej pomarańczy. Taki nieco gorzkawy i naturalny, nie trąci chemią. Mydło dobrze się pieni, skutecznie usuwa nawet mocno tłuste zabrudzenia i nie przesusza dłoni bardziej niż każdy przeciętny tego typu produkt. Może sobie nawet kiedyś jeszcze kupię, chociaż skład typowo drogeryjny.

Really decent hand soap. It has nice gel-like consistency and wonderful quite intense refreshing citrus scent which stays on the skin - it might be useful in the kitchen when your hands smell with food and you want to get rid of that. It reminds me of freshly peeled, not so ripe orange. It's a bit bitter and natural, nothing very chemical. The soap foams well, effectively removes even very greasy dirt and doesn't dry out my hands more than any other product like this. Maybe I'll repurchase it some day, however, the ingredient list is typically drugstore.

Wierzbicki & Schmidt, Spray nabłyszczający do włosów

Wierzbicki & Schmidt, glossy hair spray

Jak dla mnie, to po prostu silikonowa odżywka w sprayu. Nabłyszczenia nie zauważyłam, ale cieszę się, że nie obciąża włosów, tylko lekko je wygładza i zapobiega elektryzowaniu się. Ma bardzo intensywny i duszący, choć przyjemny zapach, który długo utrzymuje się na włosach, więc osoby wrażliwe powinny uważać. Produkt całkiem w porządku, ale moim zdaniem cena jest zdecydowanie za wysoka w stosunku do jakości. Znam podobne odżywki w sprayu, które kosztują znacznie mniej.

For me it's just a silicone conditioner in a spray. I didn't notice any extra gloss, but I am pleased that it doesn't weigh my hair down, slightly smoothens it and prevents frizz. It has an intense yet pleasant scent which stays on my hair for a long time, so be careful if you are sensitive to scents. I think the product is quite ok, but the price is in my opinion too high comparing to the quality. I know similar spray conditioners that cost much less.

Oral-B, pasta do zębów Gum & Enamel Pro-Repair

Oral-B, Gum & Enamel Pro-Repair toothpaste

Po pierwszym użyciu byłam właściwie zadowolona z tej pasty. Myje jak trzeba, odświeża oddech i ma dość mocny miętowy smak. Niestety, jednak nie mogłam jej używać. Pierwszy raz miałam taką sytuację, ale miałam po tej paście strasznie podrażnione dziąsła, wręcz obolałe :/ Odstawiałam pastę kilkakrotnie i do niej wracałam, żeby się upewnić, czy to jej wina i okazało się, że tak. Podrażnienie za każdym razem wracało. Dlatego oddałam ją, a nowi użytkownicy nie mieli z nią takich problemów jak ja.

After my first use I was generally pleased with the product. It washes well, refreshes your breath and has a strong mint aroma. Unfortunately, I couldn't use it. This happened to me for the first time, but after using this toothpaste my gums were sore and aching :/ I stopped using the toothpaste several times and started using it again just to see if it is to blame, and it turned out it was. The irritation came back every time. I gave it away and its new owners don't any similar problems.

Laura Conti, nawilżający balsam do ust z ekstraktem z owoców goji i aloe vera

Laura Conti, hydrating lip balm with goji and aloe vera

Ogromne, bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałam się tak dobrego produktu od marki, która kojarzyła mi się tylko z produktami do paznokci. Przede wszystkim balsam ma bardzo przyzwoity skład - znajdziemy w nim głównie oleje, masła i woski, bez żadnych niefajnych konserwantów. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Jeśli chodzi o działanie, to jest równie dobrze. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to jedna z najlepszych pomadek ochronnych, jakie miałam okazję używać. Nawilża na długo i chroni, zostawiając na wargach ochronną warstewkę. Mam jeszcze drugą wersję i jest tak samo dobra, myślę więc, że będę wracać do balsamów tej marki.

A great positive surprise. I didn't expect such a good product from a brand that I only associated with nail products. First of all, the lip balm's ingredient list is very decent - we'll find there mostly oils, butters and waxes, without any suspicious preservatives. I am really impressed. And it also works very fine. I can undoubtedly state that it is one of the best lip balms I had. It keeps my lips hydrated and protected, as it forms a slight layer on the lips. I also have another version and it's equally good, so I think I will be regularly getting back to these products.

Eveline, Gloss Magic Lip Lacquer #07 Elegant Rose

Eveline, Gloss Magic Lip Lacquer #07 Elegant Rose

Mocno napigmentowany błyszczyk, który przyjemnie nawilża wargi, a przy tym się nie klei. Naprawdę dobry produkt. Chętnie bym go sobie zostawiła, ale kolor #07 Elegant Rose, który jest bardzo uniwersalnym, lekko przybrudzonym ciepłym różem, okazał się dla mnie za jasny, więc oddałam go mamie. Ale ogólnie polecam :)

It's a richly pigmented lip gloss that nicely moisturizes the lips and isn't sticky. That's a really good product. I would really like to keep it, but the shade #07 Elegant Rose, which is generally a very flattering slightly muted warm-toned pink, turned out to be too light for me, so I gave it to my mother. But I do recommend it :)


Nie mogę narzekać na ten zestaw, zwłaszcza z pomadki ochronnej jestem zadowolona. Ale jednak muszę przyznać, że nie było wśród tych produktów nic ekscytującego. Może po prostu już tyle się natestowałam, że ciężko jest, żeby drogeryjne kosmetyki mnie czymś zaskoczyły ;) A wam coś wpadło w oko?

I can't really complain about the products I got. I am especially pleased with the lip balm, but I must also say that there was nothing exciting. Maybe I tested so many products that it's hard for drugstore cosmetics to surprise me ;) Did anything catch your eye?

Evelinn 3/02/2019

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl