Catrice Glamour Doll Volume Mascara Waterproof

Dziś na szybko chciałabym powiedzieć Wam kilka słów na temat wodoodpornego tuszu do rzęs Catrice Glamour Doll. Skusiłam się na niego w drogerii Natura, szukałam bowiem coś wodoodpornego na niepogodne dni, co by się nie rozmazywało mocno pod oczami. Wybrałam go ze względu na silikonową szczoteczkę oraz niską cenę. Za 10 ml zapłaciłam 16,99 zł, czyli naprawdę niewiele.

Today I’m coming with a quick look at Catrice Glamour Doll Volume waterproof mascara. I decided to get one, as I was looking for something waterproof to use on rainy days. Something that won’t smudge all over my eyes and make me look like a panda bear. I chose the Catrice’s one because of its silicone brush and the low price. For 10 ml of the product I paid 16,99 zł (= 4€), so it was really cheap.

Maskara ma dodawać naszym rzęsom objętości i radzi sobie z tym nieźle. Nie spływa, nie kruszy się i tylko minimalnie się rozmazuje. Szczoteczka, która reprezentuje mój ulubiony typ, bardzo ładnie rozdziela rzęsy. Wszystko więc naprawdę fajnie.

The mascara is supposed to increase the volume of our eyelashes and it performs fine in that matter. It doesn’t crumble, however, it smudges just a little bit. The brush is great, it’s my favourite type because it separates the lashes very well and doesn’t pick too much product. Well, everything looks really great, doesn’t it?

Nie wymagam od tuszu zbyt wiele, bo w zasadzie wszystkie, których miałam okazję używać, spisywały się podobnie. W związku z tym nie widzę sensu kupowania drogich produktów. Na tusz nie wydaję więcej niż 20-30 zł, a zazwyczaj dużo mniej. Moje rzęsy są jasne i niezbyt gęste, dlatego też każda maskara daje u mnie dość naturalny, ale widoczny efekt. Wszystkie w jakimś stopniu po całym dniu się rozmazują i kruszą. Mam wrażliwe oczy, ale chyba tylko raz zdarzyło mi się poważne podrażnienie od tuszu. Nie oczekuję ponadto super podkręcenia, bo jak potrzebuję, to wspomagam się zalotką. Tak więc do tej pory nie spotkałam się z żadnym bublem. Pewnie zastanawiacie się, po co o tym wszystkim mówię?

I don’t expect too much from a mascara, since they all work quite the same for me. There’s no point in buying very expensive mascaras, in my opinion. That’s why I never pay more than 20-30 zł (4,5 -7,5€) and usually much less. My eyelashes are fair and not too thick, so every mascara gives me the same effect of gently defined look. They all smudge and crumble a little at the end of the day. My eyes are sensitive, but only once I suffered from irritation caused by a mascara. I don’t expect super curling properties, as I use a regular curler when I need it. That’s why I have never had a mascara which I had to stop using and throw away. I guess you’re wondering why I am saying all this?

Otóż, maskara Catrice to pierwszy tusz do rzęs, który musiałam przestać używać i oddać. Mimo wszystkich zalet, które wyżej opisałam i moich niewygórowanych wymagań. Dlaczego? Ponieważ strasznie obciążał moje rzęsy. Powodował, że górne opadały tak nisko, że podczas mrugania sklejały mi się z dolnymi. Dość lepka formuła produktu dodatkowo potęgowała ten efekt zlepiania, zwłaszcza jak było wilgotno. Koszmar... Noszenie tego tuszu było ciężkie i irytujące :( Dałam mu szansę kilka razy, ale niestety za każdym razem było to samo.

Well, Catrice Glamour Doll was the first mascara ever that I actually had to stop using and give to my sister. Despite all the qualities I described and my not too high expectations. Why? Because the formula made my lashes so heavy and sticky that every time I blinked my upper and under lashes got glued together. I could barely open my eyes. It was horrible... Therefore wearing the mascara was totally irritating :( I gave it a chance a couple of times, but every time it was the same.

Moja siostra wypróbowała Glamour Doll parę razy i jest z niego zadowolona. Dlatego też dostała go ode mnie i używa go z powodzeniem. Nie wiem, z czego wynikał mój problem. Może z tego, że mam dość wąskie oczy... Nie mam pojęcia. Być może u Was się sprawdzi? Ma dobre opinie na wizażu i wśród blogerek/youtuberek. Dlatego nie uważam, że to zły tusz. Jego jakość jest w porządku, tylko ta jedna dziwna wada... Zamieniłam go na Maybelline Rocket Volume, który nie powoduje u mnie żadnych problemów, ale ma gorszą szczoteczkę i daje słabszy efekt.

I decided to give it to my sister. She tested it and she’s satisfied. I have no idea why I had the problem. Maybe it was because of my small eyes... Anyway, it may be fine for you, just like for my sister. The quality is not bad, it just doesn’t cooperate with my lashes ;) I replaced it with Maybelline Rocket Volume which doesn’t cause any problems, but its brush is worse and the mascara gives a less visible effect.

Miałyście do czynienia z Catrice Glamour Doll Volume w wersji wodoodpornej? Jaki tusz wodoodporny polecacie? Na co dzień wolę zwykły, ale na deszczową pogodę przydałby mi się jakiś trwalszy.

Do you have any experience with Catrice Glamour Doll Volume waterproof mascara? What waterproof mascara can you recommend? I prefer regular mascara for my everyday use, however, I’d like something more longlasting when the weather is worse. 

Evelinn 1/16/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl