Yves Rocher kokosowy balsam do ust Noix de Coco / Yves Rocher Coconut scented lip balm Noix de Coco

Do tej pory pisałam raczej o produktach dobrych i bardzo dobrych, właściwie to chyba nawet nie wspominałam o tych, które totalnie się u mnie nie sprawdziły. Dziś nastał ten dzień i opowiem Wam o kokosowym balsamie do ust Yves Rocher Noix de Coco, który okazał się dla mnie bublem. Ciekawi dlaczego? Zachęcam do dalszej lektury :)

I’ve been writing almost only about good and very good products. I guess I have never really complaint about anything. But this special day finally came and I’m going to tell you about Yves Rocher’s lip balm Noix de Coco which turned out to be thrash. Are you curious why? Keep reading :)

Zaczniemy może jednak od pozytywnych cech produktu, a jest ich wbrew pozorom całkiem sporo. Małe standardowe opakowanie w formie sztyftu jest całkiem ładne i poręczne, idealne do torebki. Poza tym pomadka pięknie, choć odrobinę chemicznie, pachnie kokosem, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia na ustach nieprzyjemnej tłustej lepkiej warstwy. Jest ponadto dość wydajna, wystarczyła mi na jakieś 4 miesiące, a jak jestem w domu, to smaruję usta bardzo często. W dzień, gdy wychodzę, używam szminek kolorowych. Do plusów można zaliczyć również cenę 8,90 zł za 4 g i dostępność w licznych sklepach Yves Rocher, a także w sklepie internetowym oraz w sprzedaży wysyłkowej (zamówienia można składać telefonicznie i drogą pocztową). I chyba tyle w kwestii pozytywów.

Nonetheless, I’ll start with the positive things about the product. Surprisingly, there are plenty of them. A slim plastic tube is really nice and handy, just perfect to be kept in a purse. The balm has a very pleasant yet a bit chemical coconut scent. It is also very comfortable to use and doesn’t leave a greasy coat on the lips. The product appears to be rather efficient, since it was gone after around 4 months and I used it very often, especially when I was at home. I just prefer wearing a coloured lipstick when I go out. The price is also Noix de Coco’s advantage. You can get it for 8,90 zł (= 2€) for 4 g, e.g. in numerous Yves Rocher stores or in the online store. And that’s all when it comes to positive sides of the described lip balm.

Niestety wady, mimo że jest ich niewiele, całkowicie dyskwalifikują produkt w moich oczach. Chwilę po zaaplikowaniu balsamu miałam uczucie miękkiej skóry, jednak po jakimś czasie produkt wchłaniał się całkowicie, przysychał i powodował jeszcze większe wysuszenie niż bez żadnego balsamu... Nie wiem, jak to możliwe, że pomadka pielęgnująca zamiast nawilżać, przesusza. To znaczy wiem, że odpowiedzialne są za to składniki, które akurat u mnie się nie sprawdzają, ale po prostu nie trafiłam wcześniej na tak kiepski balsam do ust. W kwestii składu za dużo nie powiem, bo go nigdzie nie mogłam znaleźć. Producent zapewnia, że pomadka zawiera 82% składników naturalnych. Nie wiem, chyba mi nie służą ;)

Unfortunately, disadvantages are so big that they totally disqualify the product for me. A few minutes after the application I felt my skin was soft but later the balm dried on the lips and made it even drier than it would be without any lip balm.  I have no idea how it is possible that a lip care product causes my lips to be in much worse condition... Well, I actually do know that it’s a matter of ingredients which seem to be not good for me. I’ve never had such a bad lip balm. In terms of ingredients, I can’t say much, as I couldn’t find any detailed information. Anyway, the producer claims it contains 82% of natural ingredients. It seems that they don’t work for me ;)

Moim zdaniem, nie warto zawracać sobie nim głowy, bo za tę lub niewiele wyższą cenę możemy kupić coś znacznie lepszego, zarówno pod kątem składu, jak i działania, np. Tisane, Sylveco czy Carmex. W każdym razie Yves Rocher na pewno więcej nie znajdzie się w mojej kosmetyczce. Już wielokrotnie pisałam, że jestem zakręcona na punkcie ust, więc do ich pielęgnacji przywiązuję szczególną wagę :)

In my opinion, the Yves Rocher Noix de Coco lip balm is totally not worth the money. I won’t repurchase it, for sure. For the similar price you can get much better products, such as Tisane, Sylveco or Carmex.  As I mentioned a couple of times, I am crazy about lip products of all sorts and proper lip care is very important for me :)

Znacie balsamy do ust Yves Rocher? Co o nich sądzicie? Jakie są Wasze ulubione balsamy do ust?

Do you know Yves Rocher’s lip balms? What do you think of them? What are your favourite lip balms?

Evelinn 3/12/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook