Dermedic HYDRAIN3 Hialuro płyn micelarny / Dermedic HYDRAIN3 Hialuro micellar water

Wspominałam już na blogu, jak ważny jest demakijaż, więc nie będę się ponownie rozpisywać na ten temat. Pamiętajcie, żeby zmyć wszystko, co miałyście na twarzy przed pójściem spać, jeśli kochacie swoją skórę i chcecie, żeby ładnie wyglądała, nie tylko teraz, ale przede wszystkim za kilka-kilkanaście lat! To tyle w tym temacie :) W tej chwili używam innego „zmywacza” do oczu, bardziej tłustego (możecie o tym przeczytać tu oraz tu), a do pozostałej części twarzy czegoś lżejszego, zazwyczaj właśnie płynu micelarnego. Dzisiaj opowiem Wam o jednym z nich, a mianowicie o Dermedic HYDRAIN3 Hialuro. Zapraszam!

I have already mentioned in my previous entries how removing your makeup is important for your skin, so I’m not going to talk about this again. Just remember to do it carefully every day before going to bed! Your skin will be really grateful and you’ll see it, especially after a couple of years! That’s all I wanted to say regarding makeup removing :) Now I’ve been using a separate oil-based remover for my eye makeup (you can read about it here and here) and something lighter for the rest of my face. Today, I’m going to tell you something about Dermedic HYDRAIN3 Hialuro micellar water. Keep reading!

Dermedic to polska marka, która specjalizuje się w dermokosmetykach. Ich produkty bazują na wodzie termalnej z Uniejowa. Do tej pory miałam okazję zapoznać się z kilkoma kosmetykami firmy poza płynem micelarnym, w tym z peelingiem enzymatycznym i balsamem do ciała z serii HYDRAIN3 Hialuro oraz z szamponem Linum Emolient. Na razie moje doświadczenia są bardzo pozytywne i w przyszłości chciałabym na pewno przetestować kolejne specyfiki. Cieszę się, że nasze rodzime firmy kosmetyczne rozwijają się i oferują nam świetne dermokosmetyki w bardzo przystępnych cenach. Moja pielęgnacja opiera się w tej chwili praktycznie wyłącznie na polskich produktach. Właśnie teraz zdałam sobie z tego sprawę... Ziaja, Iwostin, Pharmaceris, Bielenda – to obecnie podstawa mojego dbania o skórę twarzy. Znajdzie się kilka wyjątków od Vichy czy Avène, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość.

Dermedic is a Polish brand which specializes in dermocosmetics. Their products are based on thermal water from Uniejów, a famous Polish spa. I’m not sure if they're available in other countries. I have already tested some of the company's products apart from the micellar water, such as body lotion and enzymatic peeling from the HYDRAIN3 Hialuro line as well as a Linum Emolient shampoo. My experience has been very positive so far and I’m sure I’m going to test more. I’m happy that local Polish companies develop and offer us such good quality cosmetics. I just realized that my skincare routine is based almost only on Polish products – Ziaja, Iwostin, Pharmaceris, Bielenda... That’s what I’m using now. There are some exceptions, e.g. Vichy or Avène, but that’s just a few products.

Płyn micelarny Dermedic kupiłam w SuperPharm, ponieważ dostałam kupon, dzięki któremu zapłaciłam 10,49 zł za butelkę o pojemności 200 ml, czyli bardzo niewiele. W regularnej cenie produkt kosztuje znacznie więcej, bo ok. 23-25 zł. Gdyby nie promocja, pewnie bym się nie skusiła. Płyn, jak zapewnia producent, przeznaczony jest do skóry suchej, bardzo suchej i odwodnionej. Już kiedyś wspominałam, że mimo silnego przetłuszczania się, moja twarz ma ogromną skłonność do przesuszania i podrażnień, dlatego używam najczęściej kosmetyków silnie nawilżających, a unikam matujących. To pomaga mi utrzymać moją skórę w niezłej kondycji.

I got my Dermedic micellar water in SuperPharm, since I received a coupon and paid just 10,49 zł (= 2,5€) for 200 ml of the product. The regular price is much higher and it’s something like 23-25 zł (= 5,5-6€). I guess I wouldn’t have bought it without the discount. According to what the producer says, the micellar water is dedicated for dry, very dry and dehydrated skin. As I already said somewhere on my blog, my skin is oily but it has tendency to get really dry at the same time. That’s why I usually use moisturizing products instead of mattifying ones. This helps me keep my skin in a quite good condition.

W mojej opinii skład kosmetyku przedstawia się bardzo pozytywnie. Znajdziemy w nim sporo substancji nawilżających, i to takich, które działają naprawdę efektywnie. Wysoko w składzie jest kwas hialuronowy (Sodium Hyaluronate), a tak naprawdę sól sodowa tego kwasu oraz mocznik (Urea). Obydwa składniki zapewniają długotrwałe nawilżenie, ponieważ wiążą wodę w skórze, czyli nawadniają bezpośrednio, a nie poprzez zapobieganie parowaniu, tworząc warstwę okluzyjną. Moja skóra bardzo je lubi, dlatego zawsze chętnie sięgam po kosmetyki zawierające te substancje. Znajdziemy w składzie również glicerynę, która zmiękcza skórę, a także łagodzącą alantoinę. Część komponentów kosmetyku, między innymi mocznik, alantoina, hydrolizat protein pszenicy (Hydrolyzed Wheat Protein), Sorbitol czy kwas mlekowy (Lactic Acid) wchodzą w skład tzw. kompleksu Hydraveg VV, który ma za zadanie naśladować działanie Naturalnego Czynnika Nawilżającego obecnego w skórze. Jak widać, składników nie jest zbyt dużo, ale są za to łagodne i dobrze dobrane dla mocno przesuszonej skóry.

In my opinion the INCI looks really good. We’ll find there mostly moisturizing substances. Hyaluronic Acid (Sodium Hyaluronate), or rather its sodium salt, as well as Urea are believed to be the most effective moisturizers on the market, as they keep water inside the skin and the effect lasts longer. Less effective moisturizers usually work by creating a film on our skin and therefore prevent water from evaporating. My skin ‘likes’ both substances  very much and I’m always looking for them when choosing skincare products. In the list, we’ll also find glycerine which has smoothing properties as well as Allantoin that provides soothing effect on our skin. Some of the ingredients, such as Urea, Allantoin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitol and Lactic Acid make up for something which is called Hydraveg VV complex. It works similarly to Natural Moisturizing Factor which is present in human skin. As you can see, the INCI is not really long and contains substances suitable for sensitive and very dry, dehydrated skin.

Producent zapewnia nas, że kosmetyk nie podrażnia oczu, nie zatyka porów, nie zostawia filmu na skórze i nadaje się dla bardzo wrażliwych osób, nie mogących stosować tradycyjnych produktów do demakijażu. Z większością postulatów się zgodzę. Wszystkie płyny micelarne, jakich do tej pory używałam, powodowały szczypanie i podrażnienie oczu. Ten okazał się najłagodniejszy. Faktycznie, pozostawiał skórę odświeżoną, bez lepkiej warstwy, nawilżoną i miłą w dotyku. Poza tym bardzo ładnie pachnie, wyczuwałam w nim zapach aloesu, bardzo delikatny, przyjemny i świeży. Jedynym minusem produktu jest niedokładne usuwanie makijażu oczu. Mimo że nie powodował podrażnienia, to i tak musiałam się pomęczyć, żeby usunąć resztki tuszu czy eyelinera. Nie mam takich problemów, od kiedy używam osobnego produktu do demakijażu oczu i tak już chyba zostanie ;) Zaznaczę tylko, że przy moich wrażliwych oczach Dermedic spisał się wzorowo, jeśli chodzi o łagodność działania, natomiast moja siostra nie była z kolei zachwycona produktem. Weźcie więc pod uwagę, że wiele zależy od konkretnego przypadku ;)

The producer claims that the product is suitable for sensitive skin and eyes, isn’t comedogenic and doesn’t leave a film on the skin. I must agree with most of the statements. All micellar waters I used did cause irritation to my eyes. This one did not. It left my skin refreshed and soft, without any sticky layer. The only disadvantage I can think of is that it didn’t remove my eye makeup easily. I had to rub a little. I don’t have such problems when I use oil-based eye makeup removers and I think I’ll just keep it that way ;) I just have to say that Dermedic’s micellar water worked very good for me, but my sister wasn’t that satisfied with it. You have to bear in mind that it all depends on your skintype and many other factors ;)

Co do wydajności, to jest ona przeciętna, u mnie produkty do demakijażu szybko schodzą, zwłaszcza że korzystam z nich wraz z mamą i siostrą. Nie wspomniałam jeszcze o opakowaniu. Otóż, jest ono standardowe. Mamy bowiem plastikową buteleczkę z dozownikiem. Na pewno wygodnym rozwiązaniem jest dozownik otwierany poprzez naciśnięcie. Nie lubię odkręcać zakrętek w tego typu produktach.

I can’t say much about the efficiency, but it’s rather average. I run out of makeup removers very quickly, as I share them with my mother and sister. I haven’t said anything about the packaging. It’s a standard plastic bottle with a dispenser that opens by pressing it. I like it because I hate all those covers that you have to unscrew every time you want to use the product.

Czy zdecyduję się na ponowne kupienie płynu micelarnego Dermedic? Zapewne tak, ale gdy zużyję dość spore zapasy, wśród których są płyny z Biedronki, Tołpy i Garniera ;) Poczekam też zapewne na jakąś promocję, bo cena regularna jest dość wysoka jak dla mnie. Kilka dni temu było -50% na Dermedic w SuperPharm, ale nie zdecydowałam się na ten płyn, żeby nie leżał miesiącami w kolejce. Następnym razem ;) W każdym razie, produkt ten zdecydowanie polecam, zwłaszcza wrażliwcom, osobom z suchą skórą i podatnymi na podrażnienia oczami. Myślę, że się sprawdzi :)

Will I ever decide to buy Dermedic’s micellar water again? I think so, but I have to use up all other makeup removers that are waiting in my cupboard. I guess I’ll also wait for some sale, as the regular price is too high for me. Overall, I definitely recommend this product. It should be good for you, even if you have sensitive or very dry skin.

Znacie ten płyn micelarny? Co o nim sądzicie? Jak się sprawdził? A może macie jakichś innych ulubieńców do demakijażu?

Do you know this micellar water? That do you think? Or maybe you have any favourite makeup removers that you could recommend?

Evelinn 3/20/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook