Soraya Ultra-oczyszczający peeling morelowy / Soraya Ultra-cleansing apricot peeling

Ostatnio opowiadałam Wam o produkcie, który okazał się dla mnie całkiem nietrafiony, dlatego tym razem wybrałam jednego z moich ulubieńców. Gdy przypomniałam sobie, że nie mam zdjęć produktu, okazało się, że opakowanie jest już rozcięte, a w tubce tylko resztka. Postanowiłam jednak przedstawić Wam Ultra-oczyszczający peeling morelowy Soraya. Wnioskując na podstawie opinii na wizaz.pl oraz blogach, kosmetyk ten jest nie tylko moim ulubieńcem ;)

Last time I told you about a product that turned out to be very disappointing, so today I’ll present one of my favourites. The tube was already cut apart when I realized I need pictures of it, but I’ll show it, anyway. We’ll talk about Soraya

Soraya to polska firma, która powstała w roku 1984, jednak od 2000 r. jest ona, podobnie jak Dermika, w rękach szwedzkiego koncernu kosmetyczno-farmaceutycznego Caderroth AB. Fajnie zatem, że w sumie produkt polski, ale szkoda, że jednak pod kloszem międzynarodowego giganta. Peeling występuje jeszcze w wersji antybakteryjnej, ale słyszałam, że tamta już taka dobra nie jest. Zwracam uwagę, bo o pomyłkę nietrudno. Produkt zamknięty jest w standardowej plastikowej tubce z zamknięciem typu flip-top, co sprawdza się średnio, bo otwór często się zapycha. Peeling kupimy w wielu drogeriach, chociaż u mnie jest tylko w Hebe, od dawna nie mogę go dostać w Rossmannie ani SuperPharm. Kosztuje niezbyt wiele, bo

There’s also anti-bacterial version of the product but it’s said to be worse than the regular one. Pay attention to this when buying, as they look almost the same and it’s easy to mistake them. The packaging is a standard plastic tube with a flip-top cover, which is problematic, as the hole gets clogged very often and needs cleaning. The peeling costs around 2,5-3€ for 150ml, depending where you buy it. I think it’s a very good price, comparing to the amount of the product and its quality.

Produkt jest naprawdę gęsty i zawiera bardzo dużo dość sporych drobinek, co sprawia, że stosunkowo szybko trzeba opakowanie rozciąć, by wydobyć resztę kosmetyku. Niekiedy w środku znajduje się jeszcze około połowy zawartości, ale konsystencja uniemożliwia jednak swobodne spływanie produktu, a dozowania nie ułatwia także często zatykający się otwór tubki. Nie wiem, może słoiczek by się lepiej sprawdził?

The product is thick and contains a lot of exfoliating particles. It makes it necessary to cut the tube to get the cosmetic, even if there’s almost half of it still inside. It’s just too thick to come down and get through such a small hole. I don’t know, maybe a jar would be a better solution?

Rzadko używam peelingów mechanicznych, ze uwagi na wrażliwą skórę i trądzik, ale czasami lubię zafundować mojej twarzy mocniejsze zdzieranie. Do tego celu lubię mocne peelingi, właśnie takie jak Soraya. Zawarte w nim kruszone łupiny orzecha włoskiego naprawdę silnie trą, przez co skuteczność kosmetyku jest w moim odczuciu bardzo dobra. Likwiduje suche skórki i wygładza, z zaskórnikami radzi sobie nieco gorzej.

I use scrubs only from time to time, as I own sensitive and acne-prone skin. However, I sometimes like exfoliating it with something stronger than usually. Soraya is absolutely appropriate for this purpose, as it contains Wallnut Shell Powder that is very strong. It makes the cosmetic work really effectively, in my opinion. It reduces dry patches and smoothens the skin, though it doesn’t remove blackheads.

Produkt ma delikatny kremowy zapach, nie powinien nikomu przeszkadzać. Skład jest raczej średni, na zdjęciu widać niestety tylko część, ale zawiera SLS i parabeny, może więc wysuszać i podrażniać. Nawilżająco-oczyszczający ekstrakt z moreli znajduje się gdzieś w połowie listy. Mimo lekkiego ściągnięcia zaraz po użyciu, nie zanotowałam typowego przesuszenia, bo zawsze po takim peelingu nakładam od razu krem. Poza tym, jak wspomniałam, używałam go od czasu do czasu. Zaraz po zastosowaniu moja skóra faktycznie była trochę zaczerwieniona, starałam się jednak nie trzeć zbyt mocno. Przy takim użytkowaniu nie zaobserwowałam pogorszenia stanu mojej cery.

It has a delicate creamy scent that shouldn’t be disturbing for anyone. The INCI looks average, as it contains SLS and parabens, which means the product may cause dryness and irritation. The moisturizing and cleansing apricot extract is somewhere in the middle of the list. Right after use, I feel some dryness on my skin, but it disappears when I apply a hydrating cream, which I always do after cleansing and exfoliating. My face is also a bit red for a couple of minutes due to rubbing, however, I didn’t notice any longlasting problems with my face when using the peeling.

Uważam, że to bardzo dobry produkt i stosowany z umiarem może posłużyć nawet tłustej, wrażliwej i trądzikowej skórze. Jeśli lubicie mocne zdzieraki, a nie lekkie smyranie po twarzy, to najpewniej przypadnie Wam do gustu :) Spokojnie można go też używać do ciała, zwłaszcza że pojemność jest spora. Prawdopodobnie kiedyś do niego wrócę, chociaż mam jeszcze dwa inne peelingi w zapasie, a nieczęsto po nie sięgam. Poza tym znalazłam chyba jeszcze lepszy produkt, ale o nim opowiem Wam innym razem :)

I think it’s a very good product and may be appropriate even for problematic skin when used reasonably. If you’re a fan of strong scrubs, you’ll probably like it :) You can also use it for your body. I think I’ll repurchase it one day, but I still have two other products and I also found one which is probably even better than Soraya. I’ll tell you about it soon :)

Używacie peelingów mechanicznych do twarzy? Jakich macie ulubieńców?

Do you use facial peelings? What are your favourite ones?

Evelinn 7/10/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl