PIERWSZE URODZINY BLOGA I [ZAMKNIĘTY] URODZINOWY KONKURS !!! :) / THE BLOG’S FIRST BIRTHDAY !!! :)

W najbliższym czasie mój blog obchodzi swoje pierwsze urodziny. Pierwszy powitalny post został opublikowany dokładnie 4 sierpnia 2014 roku. Czas więc na kilka słów refleksji oraz to, co tygryski lubią najbardziej, czyli urodzinowe rozdanie :)

In a couple of days my blog will become one year old. The first welcoming post was published exactly on 4th August  2014. So, it’s time for a short summary :)

Zakładając bloga, nie czyniłam żadnych przewidywań, założeń ani nie ustalałam sobie żadnych granic w stylu „przez rok chcę zyskać tyle a tyle obserwatorów”. Pisanie miało być dla mnie odskocznią od naukowej codzienności, możliwością pracy nad swoim stylem pisania, zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz szansą na dzielenie się swoimi opiniami. I tak też się stało.

When I started my blog, I didn’t have any expectations and I didn’t set any limits for myself. My goal wasn’t to gain a particular number of followers. Writing was supposed to be a change from everyday chores and my academic responsibilities. I also wanted to share my opinions and improve my writing skills both in Polish and English. And that's how it is.

Mogłabym przytoczyć teraz garść liczb i omówić szczegółowo statystyki bloga, ale nie zrobię tego, bo to nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek. Ponad 80 obserwatorów, 40 tysięcy wyświetleń i powracający czytelnicy, aktywnie uczestniczący w dyskusjach, po prostu bardzo mnie cieszą i motywują :) To jest dla mnie najważniejsze. Bardzo Wam dziękuję! Widzę, że to ma sens. Wiem też, że zaglądają tu moje koleżanki, choć nie zostawiają śladów w postaci komentarzy. Niemniej w prywatnych rozmowach przyznają się do czytania i często o coś dopytują lub proszą o rady. Ogromnie mnie cieszy, że moje doświadczenia mogą się Wam na coś przydać :) W zasadzie prywatne rozmowy w dużej mierze skłoniły mnie do usystematyzowania swoich ustnych recenzji i przemyśleń i założenia tego bloga:)

I could now present some statistics and numbers, but I’m not going to do it. For me, it’s not the most important, even though more than 80 followers and over 40 000 pageviews make me truly impressed. I am happy that my readers return, leave comments and are willing to take part in discussions. This keeps me motivated. Thank you very much! I know that some of my friends check out my blog, too. They don’t comment regularly, but they tell me that they read my posts and often ask for further information. I am really happy that my experience may help you as well :) I must admit that those private conversations convinced me to sum up my reviews, thoughts and opinions and start blogging :)

Podchodząc do sprawy refleksyjnie, chcę podkreślić, że cieszy mnie, iż udało mi się regularnie publikować posty i że wytrwałam w postanowieniu pisania w dwóch językach. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, to czasem miałam poważne wątpliwości i zastanawiałam się nad sensem tłumaczenia wpisów, ale na szczęście szybko przypominałam sobie, że całkiem sporo wyświetleń pochodzi z zagranicy, więc ktoś jednak zagląda. Wracałam też do myśli, że ćwiczę swoje umiejętności językowe, a profity z tego są przecież nie do przecenienia. A jeszcze po trzecie, od kilku osób otrzymałam komentarze, zawierające miłe słowa dotyczące dwujęzyczności bloga, co bardzo mnie podniosło na duchu i zmotywowało :) Tak więc będę starała się utrzymać tę formułę najdłużej jak się da.

I want to stress that it makes me satisfied that I kept writing regularly and that I managed to maintain publishing bilingual posts. I did have doubts about it and I wondered whether it makes sense to translate each text. Luckily, I immediately remembered that there are foreign readers who check my blog and, first of all, that it’s a great way to improve my English. What’s more, some of my readers appreciate the translations and told me this in their comments. It’s truly uplifting! That’s why I will try to keep the bilingual formula as long as possible.

Trochę inaczej wyobrażałam sobie jednak treści, jakie będę publikować. Spodziewałam się, że najwięcej postów będzie dotyczyło szminek i innych produktów do ust, bo mam ich najwięcej, a tu niespodzianka, bo dominuje pielęgnacja ;) Nie mam z tym problemu, pozwalam sprawom toczyć się po swojemu, widocznie mam w tych sprawach równie dużo do powiedzenia :) Mała liczba postów kolorówkowych wynika też trochę z ograniczeń technicznych, bo nie potrafię w moich domowych warunkach dobrze sfotografować produktów na twarzy. W ogóle moim postanowieniem jest podnieść jakość publikowanych zdjęć, zainwestować w oświetlenie, bo na razie korzystam z pomocy siostry – pozdrowienia dla R. :) Staram się organizować to najlepiej jak to możliwe w moich trudnych warunkach oświetleniowo-mieszkaniowych. Za jakiś czas spróbuję też popracować nad wyglądem bloga :)

However, I must say that I imagined my content a bit different that it turned out to be. I expected that most of my posts will be about lipsticks and nail polishes, as I have tons of them. And surprise, I blog mostly about skincare :) That’s not a problem, I let the thing go their way. It means I have a lot to say about skincare as well :) The small number of makeup posts is also partly a result of my technical problems with taking pictures of my face. I just can’t take proper photos of applied products. Actually, it is one of my goals for future to improve my pictures by investing in lightning. Now my sister helps me out a lot – thanks, R. :) I try to do my best, but the conditions in my flat are not very good. What I want to change soon is the appearance of the blog, too.

Bez wątpienia był to interesujący rok, w którym poznałam ciekawe osoby, wiele się nauczyłam, rozwinęłam w różnych kwestiach, poszerzyłam swoją wiedzę i załapałam się na comiesięczne darmowe paczki z Rossmanna, hahaha :D Nie da się ukryć, cieszy mnie to, uwielbiam dostawać i testować nowości :) Poza tym chętnie czytać przeglądy paczek :)

The past year was interesting and exciting. I met new people, learned a lot, developed myself in many ways and extended my knowledge of makeup and skincare. I also managed to get accepted for the Rossmann Testing Programme’s and receive free cosmetics each month, haha :) I’m just kidding, but it very nice to be able to test new things :) I can also see that you like reading about the packages :)

Mam nadzieję, że lubicie tu zaglądać i dalej będziecie mnie odwiedzać! Dziękuję za miniony rok i oby do następnej rocznicy! :)

I hope you like reading my posts and you’ll keep coming back! Thank you for the past year! I hope for another exciting one! :) I prepared a contest for my followers, but it’s opened only for Polish readers due to high shipping costs.

A teraz sprawa najprzyjemniejsza! Dla moich czytelników i osób, które postanowią do mnie dołączyć, przygotowałam konkurs. Do wygrania jest makijażowy zestaw, złożony praktycznie z samych moich ulubieńców :)

Zestaw, który otrzyma zwycięzca, składa się z:

paletki wypiekanych cieni Make Up Revolution 

czarnej żelowej kredki Avon Supershock 

szminki Golden Rose Velvet Matte (kolor do wyboru) 

lakieru do paznokci Golden Rose Rich Color (kolor do wyboru) 

KOSMETYKU NIESPODZIANKI 

Kolor pomadki i lakieru wybierze zwycięzca:)

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić poniższy formularz, a żeby to zrobić, trzeba: 

Odpowiedź krótko uzasadnij, najlepiej jednym zdaniem. Taki wakacyjny klimat panuje, ostatnio sama się rozmarzyłam, chętnie

Będzie mi miło, jeśli dołączycie do mojego grona na facebooku TUTAJ, na Instagramie TUTAJ oraz Bloglovin’ TUTAJ, a także jeśli udostępnicie informację o rozdaniu (nie krępujcie się pobrać grafiki). Nie są to jednak obowiązkowe kryteria, wiem, że nie każdy korzysta z tych wszystkich portali :) 

Na zgłoszenia czekam do 10 sierpnia do północy! Powodzenia!

Evelinn 7/31/2015

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook

Promotors

zBLOGowani.pl