O Mnie / About

Dużo gadania i prywaty + profil urodowy. Jeśli chcecie mnie lepiej poznać, adres mailowy i kwestie współpracowe znajdziecie w sekcji Contact.

Lots of gibberish and private stuff + my beauty profile. If you want to know me better, you will find my email address and cooperation details in the Contact section.

Cześć! Mam na imię Ewelina i mieszkam we Wrocławiu. Z zawodu jestem archeologiem i historykiem sztuki. Obecnie robię doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuję się w kulturze i sztuce późnego średniowiecza, choć ostatnio zajmuję się także badaniem architektury i urbanistyki XIX-wiecznych miast oraz naukowym opracowaniem zagadnień związanych z twórczością Marilyn Mansona.

Hi, my name is Evelyn and I am living in Wroclaw. I am an archaeologist and art historian. Currently I am doing my PhD at the University of Wroclaw. I specialize in culture and art of the Late Middle Ages, although recently I have been studying architecture and urban planning of the 19th-century cities and scientific analysis of the works of Marilyn Manson.

Mimo zróżnicowanych zainteresowań naukowych, które pochłaniają większość mojego czasu, staram się znaleźć chwilę dla innych moich pasji. Po godzinach zajmuje mnie przede wszystkim muzyka, zarówno jeśli chodzi o słuchanie, jak też jej wizualny, kulturowy i artystyczny kontekst. Słucham głównie wszelkich odmian rocka i metalu, aczkolwiek nie pogardzę folkiem czy muzyką klasyczną. Poza tym kocham koncerty i staram się oglądać ulubione kapele na żywo tak często, jak tylko się da! Kiedy mam jeszcze trochę czasu, to relaksuję się przy filmach – cenię sobie przede wszystkim kino czeskie i skandynawskie, a także nieme filmy z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

Uwielbiam też podróżować! Jeśli nie wyjeżdżam gdziekolwiek przez kilka tygodni, to czuję się nieswojo. Najchętniej wybieram północ, ponieważ fascynuje mnie przyroda i kultura Skandynawii, ale lubię też poznawać inne kraje, a nawet swoją okolicę. Każdemu miłośnikowi podróży niedalekich polecam Dolny Śląsk! Można tu znaleźć naprawdę turystyczne perełki. Dopełnieniem moich, jak zapewne słusznie zauważyliście, rozległych i zróżnicowanych zainteresowań jest pasja do fotografii oraz uczenia się języków obcych. Dla mnie przyswajanie języka danego kraju to przede wszystkim możliwość wniknięcia w jego kulturę, codzienność i mentalność mieszkańców. To zdecydowanie coś więcej niż tylko przydatna umiejętność.

I usually dedicate my spare time to the numerous hobbies and passions I have. Music with its cultural context is one of them, probably the biggest one. I listen mostly to rock and metal, and I absolutely love live performances. My friends call me a concert tourist type :) I also like cinema, especially Czech and Scandinavian, but I find silent movies from the early 20th century really interesting, too. My other interests include travelling across Poland and Europe, photography and foreign languages. For me, learning to speak a foreign language is much more than aquiring a useful skill. It enables me to deeply understand culture of a different country.

Tematyką kosmetyczno-urodową zainteresowałam się za sprawą młodszej siostry, która o wiele dłużej śledzi nowinki w tej dziedzinie. W pewnym momencie zapragnęłam po prostu zadbać o zdrowie swojej skóry, a także o swój wizerunek. Wówczas okazało się, z czego zdawałam sobie w pewnym sensie sprawę już wcześniej, że nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie kosmetyki dla mojej problematycznej skóry. Szukając ideałów, przetestowałam całą masę różnych specyfików i w międzyczasie zakochałam się w czerwonych szminkach i lakierach do paznokci, do czego humorystycznie nawiązuje tytuł bloga :) Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a moje opinie i sugestie pomogą Wam w dokonaniu wyboru czy też znalezieniu odpowiednich dla siebie produktów. Nie wykluczam, że okazjonalnie pojawią się posty o innej tematyce niż kosmetyczne.

Do założenia bloga zachęciła mnie przede wszystkim moja siostra oraz przyjaciółki, które niejednokrotnie prosiły mnie o radę w sprawach kosmetycznych i nigdy się nie zawiodły. Zachęcały mnie, abym podzieliła się swoimi doświadczeniami i nabytą wiedzą. Cały czas jestem na etapie uczenia się i poszukiwań, dlatego mam też nadzieję, że dowiem się czegoś od Was! Każda rada jest cenna.

My interest in beauty, make-up and skin care started around a year ago. It was all because of my younger sister who’s been following beauty trends for a long time. I just wanted to look and feel better and give my problematic skin a better care. That’s how I started testing different products in search for my perfect ones. In the meantime, I have fallen in love red lips and nails and the title of my blogs directly refers to this ;) My sister and friends encouraged me to start blogging and sharing my knowledge and experience with others. I hope my blog will help you find good products, appropriate for your skin type, particularly if you have similar problems as I have. What’s more, I am still learning and looking for my ideal products, so your advice and tips will be really valuable to me.

To tyle na mój temat. Myślę, że pozwoliłam Wam trochę siebie poznać. Mam również nadzieję, że zachęciłam Was do zaglądania tutaj od czasu do czasu.

I hope you had a chance to get to know me a bit and you’ll pay me a visit from time to time!


Kilka faktów o mnie / Facts about me

Odcień skóry: jasny, raczej neutralny (lekko w kierunku chłodnego); często mam problem z odcieniem podkładu, gdyż najjaśniejszy w palecie okazuje się zbyt ciemny

Skintone: fair, rather neutral (maybe a bit cool); I usually have problems with foundations shades, as the lightest ones often turn out to be still too dark

Typ cery: mieszana w kierunku tłustej, trądzikowa na tle problemów hormonalnych, z rumieniem i nielicznymi popękanymi naczynkami, skłonna do podrażnień i alergii; skóra twarzy bardzo mocno się przetłuszcza, jednakże bez silnego nawilżenia mam problemy z suchymi skórkami; skóra na ciele i ustach sucha

Skin type: combination/oily, but without proper moisturization dry patches appear; I have some hormonal problems which result in acne, redness and sensitivity; skin on my body is rather dry

Kolor włosów: średni brąz

Hair colour: medium brown

Typ włosów: proste, cienkie, silnie przetłuszczające się (łojotokowe zapalenie skóry), skłonne do wypadania

Hair type: straight, thin and super-greasy (hormonal seborrheic dermatitis)

Kolor oczu: niebieskie (z odrobiną szarości); jasna oprawa oczu

Eyes: blue (with a hint of grey); fair eyebrows and lashes

Jeśli zmagacie się z podobnymi problemami, to może znajdziecie u mnie jakieś pomysły dla siebie?

If you have similar problems, drop by and check out my posts! Maybe you will find solutions for yourself?

Evelinn Long time ago

The post has no relations

Z zawodu archeolog i historyk sztuki, a w wolnym czasie blogerka kosmetyczna, szczególnie zakręcona na punkcie czerwonych szminek i lakierów. Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Szukasz kosmetyków z przyjaznym składem? Zmagasz się z problemami skórnymi i potrzebujesz porady? A może jesteś po prostu makijażowym freakiem tak jak ja? Zostań ze mną, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Follow me

Partnership

evelyns.shades.of.red@gmail.com Szczegóły dotyczące dotychczasowych współprac dostępne są w zakładce Kontakt.

Like me on facebook